Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen kortárs költőket...

Milyen kortárs költőket rakhatnak be közép magyar érettségire?

Figyelt kérdés
Tavaly pl Kis Csabát (ha jól emlékszem) rakták be, aki még csak megemlítve sincs a magyar könyvben. Így hogy írjak róla bevezetést, főleg, hogy három oldalnak kell lennie a fogalmazásnak?? Ha valakinek van fogalma az irodalomról,legyenszíves írja már le azoknak a költőknek a nevét akik benne lehetnek az érettségiben de nincsenek benne a könyvben. Köszi!
2010. ápr. 4. 18:10
 1/8 anonim ***** válasza:
És meg akarod tanulni az összes életrajzát? Gratulálok, ügyes ötlet. De van egy tanácsom: Ne a költőről írj a bevezetésben, hanem a versről általánosan, és majd a tárgyalásban kifejted részletesen. Hm, mindjárt megspóroltál 2 hetet az életedből.
2010. ápr. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem tudhatod előre, senki sem tudja. Ha ilyen költőt adnak fel, aki nincs is a könyvedben, az azt jelenti, hogy nem a költő a lényeg, hanem a vers, és arról kell írnod. Megnéztem a tavalyit a kedvedért, és nem találtam benne ezt a Kis Csabát. Petőfi, Vörösmarty, Lázár Ervin volt...
2010. ápr. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De én nem tudok annyit rizsázni, inkább megtanulom mindet, csak tudjak mit írni. Ennyi erővel az érvelést is választhatnám, de fél oldalt nem tudnék megírni nemhogy hármat.
2010. ápr. 4. 21:23
 4/8 A kérdező kommentje:
Utolsó, akkor lehet, hogy keverem, nem biztos hogy a tavalyi érettségi.
2010. ápr. 4. 21:23
 5/8 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség. Ha megírsz itthon egy akármilyen szöveget, ami neked itthon 3 oldal, az az érettségin 7. Ergo kb másfél oldalt kell összehoznod. Másrészt ha a költőről írsz sokat, az ugyanúgy nem ér semmit, mintha nem írnád le, mert nem az a feladat. Gyakorolj sokat, menni fog, nem olyan vészes az.
2010. ápr. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Miért hét?
2010. ápr. 4. 22:05
 7/8 anonim ***** válasza:
Gondolom néztél már korábbi érettségiket. Akkor azt is láthattad, hogy a pontozott vonalak kb kettes sorközzel vannak nyomtatva. Akkora sorközzel pedig nem kell olyan sokat írnod ahhoz, hogy összejöjjön a 3 oldal.
2010. ápr. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem.Viszont a tanárom azt mondta, hogy írni kell minimum fél oldalt az életéről és a munkásságáról, és mivel sajnos ő javítja, ezt kell tennem. Köszi a válaszokat.
2010. ápr. 5. 08:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!