Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Való nekem az újságíró szak?

Való nekem az újságíró szak?

Figyelt kérdés

Mostanában elég sokat gondolkodok ezen, mert állandóan hajtanak, hogy tudjam mit akarok az élettől. Most asszem megtaláltam ami igazán tetszik és kíváncsi vagyok, hogy szerintetek is való-e nekem.

Humán dolgok érdekelnek leginkább. Töriből 4/5-nél rosszabb jegyem soha nem volt rosszabb jegyem, irodalomból becsúszott már pár négyes, nyelvtan annyira nem megy, mert nemtudom pontosan, hogy mi, de van valami gond az íráskészségemmel és ha megszakadok is becsúszik néhány 3-as 4-es. Amúgy írni szeretek, de azon is kell még mit fejleszteni. Az emberekkel általában jól kijövök. Szeretek emberek között lenni, nyüzsögni, de néhány óra múlva elegem lesz és inkább visszavonulok a gondolataim és füzeteim közé. Észreveszem a részleteket és sokszor jobban átlátom az összefüggéseket mint a szüleim. Minden érdekel, elég nyitott vagyok és imádom ha mesélnek nekem történeteket. Ezek alapján jó lennék újságírónak? Nem sürgős, még bőven van időm (hetedikes vagyok) csak akkor erre jobban odafigyelek és úgy fejlesztem magam. Ez nem hirtelen ötlet, évek óta írással szeretnék foglalkozni, de ha regényeket írogatok abból ugye nem lehet megélni.



2016. márc. 28. 22:05
 1/2 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam ide, hogy a számítógépekhez is viszonylag jól értek.
2016. márc. 28. 22:08
 2/2 anonim ***** válasza:

Még valóban korai ezen gondolkodni, de ha mindenképp ez az álmod, akkor hajrá. Nyelvtanra érdemes ráfeküdni, a jó helyesírás, gazdag szókincsre nagy szükség van. Nyitottság, érdeklődő jellem a leírásod alapján megvan. De ezen kívül fontos még a jó szóbeli kommunikációs és kapcsolatteremtő készség is, egy interjút nem lehet hebegve-habogva levezényelni.


Amúgy ez egy elég zárt szakma, elsősorban kapcsolatokon keresztül kerülnek be, nagyon ritka, hogy álláshirdetésből vesznek fel valakit. Ha semmi kapcsolat nincs, akkor a legjobb esélyed akkor lesz, ha egyetemi gyakorlat alatt meg tudsz ragadni a gyakorlati helyet biztosító médiumnál. De ez még tényleg nagyon nagyon messze van, egyetemi éveket is beleszámolva még legjobb esetben is 7 év, addig meg ki tudja, hogy változik a világ :)

2016. márc. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!