Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy történik az átváltás a...

Hogy történik az átváltás a gimis tanulási szintből az egyetemibe?

Figyelt kérdés
Az érdekelne elsősorban, hogy hogyan lehet olyan nagy mennyiségű tananyagot viszonylag gyorsan megtanulni.. Remélem érthető vagyok. :)
2016. márc. 30. 22:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanúgy, mint gimnáziumban. Egy idő után hozzászoksz.
2016. márc. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Úgy hogy olyan szakmát választasz ami érdekel, és van hozzá tehetséged


Egyébként nem fog menni.

Az aki orvosira megy valszeg nem tudná megtanulni azt a mechanikát vagy áramlástant ami egy mérnöknek kell és fordítva. (kivételek persze mindig vannak...)

2016. márc. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
22%

Attól függ hova mész, melyik egyetemre, milyen szakra. Ugyanazt a szakot egy vidéki egyetemen sokkal könnyebb elvégezni, mint egy nívósabb fővárosin, tapasztalat.

Egyébként egy idő után megtanulsz szortírozni, kiszűrni a lényeget. Szorgalommal, kitartással és szerencsével lehet az egyetemi vizsgákat megcsinálni.

Sokszor van olyan is, hogy alaposan megtanulok egy csomó elméleti dolgot, levizsgázok belőle és 1-2 nap múlva már nem is emlékszem rá, mert addigra már a következő vizsgának az anyagát tanulom. Nagy művészet az biztos. A gimi az egyetemhez képest semmi.

2016. márc. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azt azért én is látom, hogy míg bioszból egy oldal simán megvan két olvasásra, és utána már csak fel kell mondanom magamnak, addig a nyelvtannal pl. tudok küszködni. De az elobbiből kiindulva lehet gyorsabban tanulni, mondjuk úgy hogy nem mondom fel magamnak?
2016. márc. 31. 00:42
 5/8 anonim ***** válasza:
50%

"Ugyanazt a szakot egy vidéki egyetemen sokkal könnyebb elvégezni, mint egy nívósabb fővárosin"


Azon túl, hogy ez hazugság, még sértés is. A tapasztalatod meg egy eset, nem mérvadó. Talán csak a pesti sulidban nem vagy akkora menő, és ez bánt.

2016. márc. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez jó:D

Jaj hagyjuk a gimit...tök mindegy, hogy szakmunkás képzőbe vagy gimibe jártál, az számít mennyire vagy szorgalmas.

Persze ártani nem ártana egy csepp ész is ugye ;)

Hol és mit szeretnél tanulni a jövőben?

2016. márc. 31. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy mi volt a sértő a kijelentésemen kedves utolsó. Nézz rá egy kicsit az egyetemek minősítésére. Na az pontosan tükrözi a színvonalat. Én is egyetemre járok és bizony ugyanaz a vizsga nálunk sokkal nehezebb, mint egy vidéki egyetemen, ezt az odajáró ismerőseimtől tudom. Arról nem is beszélve, hogy hányan hagyták ott a szakunkat és elmentek inkább egy vidéki egyetemre befejezni.

Ha hallanád a tanárainkat nyilatkozni a vidéki egyetemekről, na az a nagyon sértő.

A menős dolgot nem tudom értelmezni, ilyen az egyetemen nincs.

2016. márc. 31. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Biológiát szeretnék tanulni, a SZTE-n. Engem pl. nem is vonz az ELTE, semmi jót nem hallottam az ottani biosz szakról, ellenben Szegedet csak dicséri mindenki. Plusz engem Pest sem vonz, túl nagy, szerintem annyira nem szép, drága is, nagy a tömeg.. Szeged barátságosabbnak tűnik, és természetesen olcsóbb is, ami nálam speciel lényeges szempont. :) Debrecen van még tervben.
2016. ápr. 1. 01:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!