Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan zajlik egy nyelvtanári...

Hogyan zajlik egy nyelvtanári alkalmassági vizsga egyetemi felvételin?

Figyelt kérdés
Mivel jelöltem tanárit, lesz egy motivációs beszélgetés. És mivel az egyik szakom a német, gondolom németül is kell majd beszélnem valamennyit. Aki esetleg volt már ilyenen, nem tudna segíteni, hogy nagyjából miket fognak kérdezni, illetve hogy ez mennyire nehéz? Például ha bakizok, alkalmatlannak bizonyulok és nem vesznek fel? Mennyire szigorúak egy ilyenen?

2016. ápr. 3. 13:33
 1/6 anonim ***** válasza:
A beszélgetés magyarul van
2016. ápr. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Legalábbis úgy tudom
2016. ápr. 14. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én amennyire tudom a nyelvszakosoknak is magyarul megy a beszélgetés.


Ez a beszélgetés a motivációdról fog szólni, hogy miért jössz ide, miért pont tanár, miért nem más, mit tanultál eddig, hová jártál.

Sok helyen vannak szituációs feladatok, amikor kihúzol egy lapot, és rajta lesz egy szituáció pl.:

egy osztályban lévő fiú nagyon rosszul viselkedett, amit a tanár többszöri fegyelmezéssel sem tudom megoldani, majd sírva kiszaladt az óráról. Mit gondolsz róla? Helyes volt a reakció? Hogyan oldanád meg?

vagy pl.:

feleltetés közben egy diák elkezd dadogni, majd sírni. Képtelen látszólag folytatni a felelést. Mit csinálsz? Mi történhetett?

vagy pl.:

drogprevenciós előadást tartanak az osztályodban, ahol a rendőrség drogkereső kutyáját is hozta. Amikor bemegy az osztályba egy kis idő múlva nyugtalan, és mozgékony lesz a kutya, majd a hátsó sorhoz szalad, konkrétan egy diák táskájához, és ugatni kezd, jelez a gazdájának.

Mi történhetett? Hogy folytatod az órát?


Amikor ez lemegy, akkor vagy jön még egy újabb feladat (pl.: elkezdenek egy mondatott, és folytasd, vagy mit látsz a képen, mi az első szó, ami az eszedbe jut), vagy egyszerűen kiküldenek, majd "megbeszélik", hogy alkalmas vagy-e a feladatra, vagy sem. Visszahívnak, és kiderül. Ha nem, akkor miért nem, ha igen, akkor gratulálnak, és ennyi. Ezután hazamész, és feltöltöd.

(Pár helyen levélben értesítenek, de ezzel voltak gondok a jelentkezésnél, ezért már több iskola akkor aznap adja a kezedbe.)

2016. ápr. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem a kifejezetten angoltanári felvételi beszélgetésen (természetesen) angolul is kellett beszélgetnem. De hiszen mi sem nyilvánvalóbb és magától értetődőbb, mint hogy nem jelentett problémát egy olyan nyelven beszélgetni, amit ugyebár három éven belül már tanítani is szeretnék, plusz tudtam előre hogy a szakmai tárgyakat már az első naptól angolul tanították nekünk is, ergo kétségkívül már akkor közel anyanyelvi szinten bírtam a nyelvet. A tanárképzés nem egy nyelvtanfolyam. Tényleg nem is értem, miért is lenne kérdés, hogy milyen nyelven kell majd beszélgetni, vagy hogy ez miért is adhat bármi okot is aggodalomra. Lehet hogy magyarul, lehet hogy a tanítani választott nyelveden (ez esetben németül) de hát az nem tök mindegy?


Amúgy meg csak arra kíváncsiak, mennyire nyitott ember vagy, mi minden érdekel, könnyen megnyílsz-e, eléggé úgymond extrovertált és határozott fellépésű vagy-e, és persze hogy miért szeretnél tanítani, de hát ez meg elég egyéni lehet. Nekem például a hobbikra terelődött a szó és említettem hogy szeretek olvasni, megkérdezték, mik a kedvenc olvasmányaim. Jót nevettek, amikor elmeséltem, hogy a kötelező olvasmányokat általában utálni szoktam, engem azoknál sokkal elvontabb témák érdekelnek.

2016. ápr. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Konkrétan nem jelent problémát, hogy németül kell beszélnem, nem erről van szó. Szimplán kíváncsi voltam, miket kérdezhetnek, vagy miről kell beszélnem és mennyit. (hogy csak arra kíváncsiak, hogy tudok-e németül, vagy direkt olyanokat kérdeznek, amikre nehezebben lehet választ adni.) A szituációkról már meséltek, csak nem tudtam, hogy mivel nyelv a választott szak, így az egész beszélgetés a választott nyelven zajlik majd le, vagy pedig magyarul is lesz valami.

Köszönöm szépen a segítséget, kicsit tisztult a kép. :)

2016. ápr. 15. 16:12
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is kérdeztem nyelvszakos hallgatót, és a szituáció az magyarul ment neki.
2016. ápr. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!