Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Diplomába manapság beleírják,...

Diplomába manapság beleírják, hogy valaki mikor kezdte az adott egyetemet vagy csak a végzés évét?

Figyelt kérdés
Nekem azt mondták, hogy elvileg nem, de a neten amiket láttam diplomákat azokba benne volt viszont.

2016. ápr. 9. 23:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az enyémbe csak a kiállítás dátuma + a képzés ideje szerepel.


A leckekönyv nekem az egyetlen, amibe szerepel a kezdés is.

2016. ápr. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nincs benne, csak a végzés, illetve hogy hány éves a képzés.
2016. ápr. 10. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem teljesen mindegy? Mármint, ha valaki nem 3 hanem 5 év alatt végzi el, az mit számít? Lediplomázott, a tudása tehát megfelelő. Hogy mennyi idő alatt szerezte, miért fontos? Ezer oka lehet annak, hogy valaki nem úgy halad, ahogy a tanmenet előírja (betegség, munka, család és gyerekek, pénz, stb. csak hogy néhány gyakorit említsek). Ez semmit nem mond el a tudásszintről.
2016. ápr. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#3 Igen, valóban ezeregy oka lehet, köztük olyan is, amiről az adott személy nem tehet. Viszont egy állásinterjún az önéletrajzod alapján jogosan kérdezhetik meg. És ha pont olyan indok miatt csúsztál, amit ki tudtál volna küszöbölni, akkor a HR-es jogosan vonja le a következtetést, hogy LEHET nincs elég szorgalma az illetőnek, kitartása vagy az adott szak valamely területén irreálisan gyenge az egyetem által nyújtott szaktudása.

Nyilván ezzel nem azt akarom mondani, hogy ennyi volt, munkát se lehet találni, semmit se ér, ha nem mintaterv szerint végez az ember, de bizonyos szituációkban lehet negatív hatása.

2016. ápr. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
(És hogy a kérdésre is válaszoljak: a BSc-s diplomámba nem szerepel az időtartam)
2016. ápr. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!