Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ez helyes? :Is anybody sitting...

Ez helyes? :Is anybody sitting here?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 18. 15:16
 1/10 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazife..


Nyelvtanilag nincs hiba abban, amit írtál, de logikailag nem klappol. Folyamatos jelen - nem látod, hogy ül-e ott valaki? :) Hidd el, Zolly megoldása teljesen jó, még ha 'that' helyett nekem 'this' jut is eszembe. :)

2016. ápr. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Logikailag a belinkelt válasz pont ugyanaz. Ha el van foglalva a hely, az pont ugyanannyira látszik. Nyilvánvalóan azt kell a szituációba beleérteni, hogy pillanatnyilag üres, attól még helyénvaló megkérdezni, hogy ül-e ott valaki.
2016. ápr. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ezt ennyire túlbonyolítani.


"Is this place (vagy seat) free?"


(Szabad ez a (z ülő)hely?)


Ilyen occupied és egyéb szavak csak a nagyon modoros embereknél, meg irodalmi írott szövegben fordulnak elő (+ a hivatalos közleményekben).

2016. ápr. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Vagy

"Is this seat taken?"

2016. ápr. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm ;)
2016. ápr. 18. 15:48
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

Most látom, a Kérdező csak tesztel engem.


Nos, közben a válaszokat helyettem is megkaptad.

Ha valaki fizikailag tényleg ott ül, akkor látod. Illetve ha a kérdésed az, hogy ott ül-e (mondjuk pld mert világtalan vagy és tényleg nem tudod magad is megnézni) akkor igen, a te mondatod is helyes, remélem ez megnyugtatja a lelkedet.



És egyetértek még a másik válaszolóval: így hogy "Is that seat taken?" ugyan kevésbé "modoros", de akár frappánsabb és életszerűbb. Persze csak ha nem az a kérdés, hogy ténylegesen jelen van-e a székben valaki, hanem azt a széket foglalja-e valaki, "kvázi" ha már visszajött volna a büféből, akkor ott ülne-e.

2016. ápr. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Logikailag a belinkelt válasz pont ugyanaz. Ha el van foglalva a hely, az pont ugyanannyira látszik. Nyilvánvalóan azt kell a szituációba beleérteni, hogy pillanatnyilag üres, attól még helyénvaló megkérdezni, hogy ül-e ott valaki."


Magyar logika szerint igen, de az angol folyamatos jelent használni ilyen helyzetben nekem olyan, mintha rád nézek, látom a szép barna hajadat és megkérdem, barna hajú vagy-e... De hát nekem végül is mindegy. :)

2016. ápr. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7: szerintem ezzel most ugyanazt mondod, mint a 2-es :)
2016. ápr. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"7: szerintem ezzel most ugyanazt mondod, mint a 2-es :)"


Hááát, akkor nagyon rosszul fogalmaztam :(((

2016. ápr. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

<< Ha el van foglalva a hely, az pont ugyanannyira látszik. >> ÉS << de az angol folyamatos jelent használni ilyen helyzetben nekem olyan, mintha rád nézek, látom a szép barna hajadat és megkérdem, barna hajú vagy-e... >>


Mindkét hsz szerint, az angol folyamatas jelenidő azt írja le, ami pont látszik.


================


<< Nyilvánvalóan azt kell a szituációba beleérteni, hogy pillanatnyilag üres, attól még helyénvaló megkérdezni, hogy ül-e ott valaki. >>


<< Magyar logika szerint igen, >>


Mindkettő egyetért abban is, hogy a magyar logika máshogy van.

2016. ápr. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!