Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen volt a régi típusú,...

Milyen volt a régi típusú, hagyományos érettségi?

Figyelt kérdés

Aki még nem a kétszintű rendszerben vizsgázott,el tudná részletesen mesélni a tapasztalatait? A magyar érettségi például egy fogalmazásból állt?

Érdekelne a nehézség,százalékok megoszlása,stb.

Köszönöm.



2016. ápr. 19. 18:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Sokszor változott volt olyan év, amikor töriből pl. nem kellett érettségizni. De legutoljára úgy volt, ha jól emlékszem: magyarból nem volt szövegértés, de volt szóbeli, töriből, matekból volt minden. A százalékok 20%-os osztással voltak. A mostani (központi) rendszer szerintem jobb, egységesebb, változatosabb. Nagymamámnak pl. az volt a töri érettségi (az egész), hogy kihúzta a Rákóczi szabadságharcot, amit nem igen tudott, kapott egy kegyelem 2-est, azt csá, mondjuk ez 1954 táján volt).
2016. ápr. 19. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
Nem, a magyar érettségiben mindig volt irodalom rész meg nyelvtan rész (írásbelin meg szóbelin is)
2016. ápr. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Magyar írásbeli: az írásbeli egy 4 oldalas fogalmazás volt, 3 cím közül lehetett választani: egy átfogó témakör, egy verselemzés és egy novella- vagy drámaelemzés. A nyelvtanjegyet ennek a helyesírása alapján kaptuk. Szerintem egyáltalán nem volt nehéz, én kifejezetten élveztem:)


Magyar szóbeli: egy irodalom és egy nyelvtantétel. Semmi extra.


Töri szóbeli: egy tétel, A rész "fő tétel" történelem, B rész "kiegészítő tétel pár percben" társadalomismeret. Szintén nem volt nehéz.


Mivel volt két nyelvvizsgám, sem idegen nyelvből sem választott tantárgyból nem kellett érettségiznem (mivel a második nyelvet választottam, és kiváltottam a nyelvvizsgával)


Töriből és matekból központit írtam. A törire egyáltalán nem emlékszem, azon kívül, hogy egy esszéfeladat volt abban is :S A matek vizsga 8 feladatból állt, elmélet egyáltalán nem volt benne (az "iskolai" matek érettségitől eltérően, ahol az első feladat egy tétel bizonyítása volt). Ha jól emlékszem, matekból csak annak kellett volna szóbelizni, aki elhasalt volna az írásbelin, de ilyen nem volt az osztályban. A matek központin azt hiszem, 55%-tól kaptuk meg az 5-öst, a többi ponthatárra nem emlékszem.


Szerintem a régi érettségi sokkal "kreatívabb" volt, és ezért szerintem sokkal egyszerűbb is, mint a mostani. Összefüggő gondolatokat kellett leírni, nem aprózták el, hogy akkor most melyik két szót várják el tőled a 3. sorban. Meg ezt a "szövegértést" a magyar érettségin én valahogy nem bírom felfogni ésszel:S

2016. ápr. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!