Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemisták, átlagosan kb...

Egyetemisták, átlagosan kb hány órát tanulhattok egy fél év alatt durván körülbelül?

Figyelt kérdés

Heló! Egy kis felmérést szeretnék nézni. Úgy általánosságban mennyit tanultok egy félévben? Beleértve a vizsgákat is meg mondjuk a szorgalmi időszakon belüli ZH-k ra és hasonlókra való készülődést.


Persze nem gondolok lehetetlenre csak úgy kb 50-100-150-200 óra? Előre is köszönöm!



#mennyit tanul
2016. ápr. 19. 20:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
fogalmam sincs... sokat..
2016. ápr. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát, 30 kreditre nézve ha a 900 nem is, de a ~600 óra azért reális
2016. ápr. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A 600 az nem semmi! Bár végül is nagyon szaktól függ mert egy jogásznak pl be kell vágnia száz oldalakat úgy ahogy van míg pl egy matematikusnak inkább értenie kell és kiszámolni persze attól még ülhet felette fél napot :D
2016. ápr. 19. 20:33
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

És tanulásnak számít a beadandó elkészítése? Ha óra előtt a dohányzóban átbeszéljük az aznapra feladott szöveget? Az egyetemi életről valahogy nem az jut eszembe, hogy "na, akkor most leülök, és mostantól tanulok".


Meg egyáltalán ki adja össze ezeket? Nem vagyok pesszimista, de ez a felmérés nem fog így messze jutni.

2016. ápr. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Vak Bottyán ***** válasza:
100%

Állítólag a kreditrendszerben 1 kredit = 30 munkaóra


Egy félévben átlagosan 30 kreditet kell teljesíteni, így összesen 30*30 = 900 óra adódik a tanulmányokkal eltöltött időre félévenként.


Ebből le kell vonni a tanórák időtartamát. Mivel 1 kredithez általában egy 45 perces tanóra tartozik, a szorgalmi időszak pedig 14 hétből áll (és csak ilyenkor vannak tanórák), ezért marad 900 - 13*30 = 510 óra. 14 helyett 13-mal szoroztam a 30-at (összes kredit száma), mivel két tanóra (2*45 perc) a tapasztalataim szerint minden tantárgyból el szokott maradni egy félévben.


Az otthon tanulással töltött idő megállapításához az 510 órát leosztjuk a tanulással töltött hetek számával, a szorgalmi időszak 14 hét, pótlási időszak 1 hét, a vizsgaidőszak 4 hét.


Ez 510/(14+1+5) = 26,8 óra. Tehát hetente átlagosan 27 órát kell tanulni. Ez a vizsgaidőszak esetében mondjuk kicsit több, a szorgalmi időszak esetében kicsit kevesebb.


Így számolva kb. 4 órát kell naponta otthoni tanulással tölteni. De ezek mind átlagértékek természetesen, és feltételezik, hogy a vizsgaidőszakot végigtanulod, ami nekem sokéves pályafutásom során csak egyszer sikerült, általában hamarabb végeztem :).

2016. ápr. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ejha, nagyon szépen összefoglaltad utolsó! Kösz valami ilyesmire gondoltam!
2016. ápr. 19. 21:24
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek olyat aki napi 8 orat tanul;)
2016. ápr. 20. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!