Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez igazságos?...

Szerintetek ez igazságos? (folytlejebb)

Figyelt kérdés
matekbol van ugye egy dolgozat és aki eléri mondjuk a 90% ot akkor az dupla ötöst kap de mire? nemcsak hogy felhozza az átlagját de a semmire kapja nem elég 1? és aki alig éri el a kettest hármast csak egyet kap egy jegyet nem 2 pedig ha mondjuk 2 hármast kapna mert az is javít az eredményén akkor úgy lenne az igazságos...szerintetek??
2016. ápr. 20. 19:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

És mi ebben az igazságtalan? Azt, hogy a jobb teljesítményt jobban jutalmazza? Ez legalább egy ösztönző arra, hogy jobban teljesíts. Örülj neki, hogy nem azt csinálja, hogy 10% alatt dupla 1-es.


" de a semmire kapja " - Milyen semmire? Pont, hogy a teljesítményre kapja.

2016. ápr. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Egyetértek az előttem válaszolóval.
2016. ápr. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az lenne igazságtalanság, ha 20% alatt két egyest kapnál.
2016. ápr. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Így "vakon" nem értek egyet vele, a lineárisan "szerű" teljesítmény alapú osztályzás inkonzekvens módon történő megtörése miatt de ha a dolgozat felépítése indokolja, akkor igen (pl csak bizonyos nehézségű feladat jó megoldása után elérhető a pontszám)


Bár én már rég bevezettem volna az évközi %-os osztályzást, legalább megszűnne/csökkenne a "nem hiszem, hogy jó lesz, ezért nem írok/nem megyek ki felelni".

2016. ápr. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem látok benne igazságtalanságot, teljesítmény van jutalmazva.
2016. ápr. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Wadmalac ***** válasza:

Gondold el, hogy egy bukásra álló emberke összeszedi magát, végre először tanul, ír egy ötös dogát, helyből duplán kapja a jegyet és megmenekül a buktától. Azért, mert tanult.

Tudod, az az igazságtalan, ami nem jár mindenkinek. De ez mindenkinek jár, aki tanul. Persze aki nem, annak nem.

2016. ápr. 21. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!