Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 5 éves gyereknek, aki most...

5 éves gyereknek, aki most szeretne gitározni tanulni, milyen márkájú gitárt ajánlanátok? Ami azért meg is fizethető. Illetve ki milyen gitárt vett a gyerekének?

Figyelt kérdés

#oktatás #gitár #gyerekgitár
2016. ápr. 22. 09:11
1 2
 1/11 anonim válasza:
Én azt ajánlom, legalábbis szerintem, az jó választás lenne ha bemennétek a hangszerboltba, mert amikor látod élőben a gitárt és érzed, az teljesen más, mintha egy internetes ajánlásból megrendelted volna online szerintem. Ha nem is vesztek hangszerboltban, legfeljebb körülnéztek, de akkor is már előbbre vagy, mert ha csak bemész nézegetni meg minden már azért nagyjából tudni fogod hogy mire lesz szükséged.
2016. ápr. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Előbb a tanárt válasszátok és majd ő segít- de 5 évesen azt hiszem, még nem megy a gitár... nincs olyan kicsi normális hangú hangszer, lehetne először furulyával 1 év, az kitűnő hallásfejlesztő (az énekhangtartományban van) Most lesznek a zeneiskolákban a beiratkozások, nézzetek utána, ahol laktok
2016. ápr. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Mojjo ***** válasza:

Ilyen kicsi gyereknek kizárólag nylonhúros, klasszikus gitárt lehet venni. Simán van ekkora méretben megfelelő hangszer. Alapból azt mondanám, hogy az ún 1/4-es gitárok között nézz körül, de az sem kizárt, hogy már 1/2-est is használhat.


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Csak kedvcsinálónak :) De én is azt ajánlom, hogy járjatok körbe pár hangszerüzletet, ott fognak tudni segíteni.

2016. ápr. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én inkább csináltam neki. :)
2016. ápr. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát szerintem max 15 ezer forint értékben érdemes gondolkodni, de mindenképpen menjetek be hangszerboltba ha ezt komolyan gondoljátok, mert először is könnyen lehet hogy a pici keze nem fog minden gitár bundot elérni stb... de lehet pár alkalmat eltölthetne egy tanárnál hogy tetszik-e, mert a gyerekek sok mindent akarnak kiskutyust is stb... aztán ott marad a szülőnek :)
2016. ápr. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Waff ***** válasza:
Az én fiam is 5 éves így tudom hogy ebben a korban minden méretű gitár nagy nekik. Jól írja a második válaszoló,kezdésnek jobb lenne egy furulya,szájharmonika vagy egy kis gyerek szintetizátor. Hallásfejleszésre is meg a zene megismerésére is. 1-2 év múlva meg jöhet a gitár....
2016. ápr. 24. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Mojjo ***** válasza:

@Waff: őszintén, _próbáltatok_ 1/4-es gitárt is (elég ritkán van raktáron a boltokban), amit 3 éves kortól ajánlanak, és túl nagy lett az 5 éves gyerekednek?

Szájharmonikát én nem ajánlanék, bőőőven túl bonyolult hangszer szerintem egy 5 évesnek.

2016. ápr. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Waff ***** válasza:
Őszintén szólva nem akartunk venni neki gitárt,mivel nem igazán szeretne gitározni,max 1-2 óráig lenne neki érdekes.Viszont ha megyek hangszerboltba pl. húrkészletet venni akkor általában magammal viszem,ott nézelődik ő is...múltkor mindenáron szeretett volna egy ukulelét :) Lényeg hogy ott lehet látni hogy egy öt éves gyerek még kicsi a gitárhoz,hiába ajánlják az 1/4-es gitárokat 4-6 éves gyerekeknek...nem való nekik...nekem ez a meglátásom. Szájharmonika bonyolult?? Ugye most vicceltél?...Azért írtam a szájharmonikát mert a fiamnak van egy és szereti megszólaltatni....csak szívni és fújni kell,kisebb gyerekeknek szerintem ideális.
2016. ápr. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Mojjo - azt is figyelembe kell venni, hogy annak a kis gitárkának milyen a hangja... míg a furulya kitisztítja a hallást, egy rossz hangú ládikó ronthat rajta.
2016. ápr. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Mojjo ***** válasza:

@Waff: de akkor tulajdonképpen végül volt a gyerek kezében 1/4-es gitár, vagy nem? A szájharmonikát illetően lehet csak én vagyok béna, de a szívjuk-fújjuk, igazgatjuk a szánkon dolog _nekem_ jóval bonyolultabb volt, mint egy sima fúvós (konkrétan okarina, de egy furulya még egyszerűbb lehet szerintem, bár nem próbáltam). De tényleg lehet, hogy csak én vagyok béna. Ha megy a gyereknek, akkor megy :)


@9: Igaz-igaz.

2016. ápr. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!