Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Diákhitel Kinek mi a véleménye...

Diákhitel Kinek mi a véleménye a diákhitelről? Valószínű szeptemberben fősulin kezdek és nem szeretném anyukámat megterhelni az összeggel, ugyanis egyedül nevel. Ezért gondoltam arra, hogy majd igénybe veszem. Minden infót szívesen fogadok.

Figyelt kérdés
2010. ápr. 7. 17:22
 1/7 anonim ***** válasza:
74%
Biztos, hogy adósságal akarod kezdeni az önálló életed? Én azt javaslom, inkább találj egy olyan megoldsát, amikor dolgozni is tudsz. De ez csak az én véleményem.
2010. ápr. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalatom nincsen, de tesom is főiskolára jár és apum mindig azt mondja, hogy sose vegyen fel diákhitelt, mert megszerzi a diplomát és az az első hogy a fizetésiből a dupláját kell visszafizetni! Nehogy igy kezdje az "életet"!

Persze ha más nincs akkor inkább vegyél fel hitelt! Szép tőled, hogy nem akarod ezzel terhelni!:)

2010. ápr. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanazt gondoljuk az első válaszolóval!:))

2.vagyok!

2010. ápr. 7. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
alacsony a törlesztőrészlete és ha másképp nemtudja valaki fizetni az iskolát akkor hiába nem jó az adósság attól még muszáj.
2010. ápr. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én azt javaslom, hogy ne vedd fel a diákhitelt, mert nem biztos, hogy vissza fogod tudni fizetni, s mert más megoldás is van.:


- lakhatási támogatás, szociális támogatás (fősulin igényelheted majd az első hetekben)

- Bursa Hungarica ösztöndíj (önkormányzatoknál igényelheted a meghatározott űrlapon minden szeptemberben)

- ösztöndíj (ha jól tanulsz, de ez csak a 2. félévtől)

- suli mellett munkát vállalsz (4 órásat, vagy magán tanítványt stb)

- a nyári szünetben dolgozol

- újság kihordás vagy egyéb alkalmi jellegű munka


Próbálj meg először más alternatívát keresni, nézd meg az első félévben, hogy sikeres-e, s ha tényleg nem tudod másképp megoldani, csak akkor vedd fel a hitelt. De mint már említettem, hogy nem éri meg, sokat kell törleszteni (akkor is ha alacsony a kamatláb), ha találtál munkát, ha nem, rögtön törlesztheted a suli után, s ráadásul a könnyen jött pénzt el is herdálja az ember.

2010. ápr. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A tanulmányaid vége felé kis (100-500 ezer Ft) összegű diákhitelt esetleg érdemes felvenni, mert hamar visszatörleszthető (tapasztalatból mondom) a gyors munkába állással. De az elején nem ajánlott, mert az évek alatt felduzzad a kamattartozásod, és úgy nehezebb törleszteni.
2010. ápr. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szociális támogatásról annyit, hogy én pl. sose kaptam, pedig járhat volna, ha tényleg a szociális helyzetett vették volna figyelmbe. De inkább haverjaiknak ítélték meg a HÖK tagjai, és bizony olyan is volt, akinél a szülők több százezreket keresnek. Hol van az ilyen rászorulva?


Én az utolsó 3 félévre vettem fel csak.

2 szakos voltam, munkát nem nagyon tudtam vállalni mellette. A nyarat végigdolgoztam, illetve ha találtam alkalmi munkát, azt is csináltam. Ebből gazdálkodtam, próbáltam spórolni, nem buliztam ész nélkül, a szüleim is besegítettek max. havi 15 000 ft, a többi az ösztöndíjból kijött. Apum viszont elvesztette a munkáját, így szükségem volt a diákhitelre. De nem pazaroltam el. Kolidíjra, kajára költöttem, ha maradt belőle, eltettem.

Van aki csak bulizni veszi fel, annak nem igen éri meg...


Én neked azt javasolnám, ne vedd fel, amíg nem muszáj. Ne támoszkodj teljesen anyukádra. Tényleg lehet munkát keresni, és van ösztöndíj. Ha pár ezerrel besegít, az elmegy. Ha már nem tudsz kijönni, akkor vedd csak fel a diákhitelt, csak annyit, amennyire szükséged van, és a fősulira költsd.

2010. aug. 2. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!