Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti nem félte (te) k, hogy...

Ti nem félte (te) k, hogy pont matek írásbeli közepén lemerül a számológépetek? :D

Figyelt kérdés

2016. máj. 2. 06:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hehe. Szeptember óta mondom hogy veszek egy tartalék számológépet a biztonság kedvéért. Még nem vettem. :D
2016. máj. 2. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Max 1 mW teljesítményt, ha felvesznek működés közben, tehát nem valószínű, hogy lemerülnek. Ha még egy elemcserével is megspékeled, akkor meg már szinte semmi félni valód nincs, de szerintem tartalékot sem tilos vinni.


Másrészt matekérettségin elég kevés olyan feladat szokott lenni, amihez tényleg kellene számológép, illetve az általános 2.–3. osztályban tanult írásbeli műveletekkel is lehet kezdeni dolgokat.

2016. máj. 2. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem féltem, egyrészt mert az azért nem egyik pillanatról a másikra merül le, hanem először csak elhalványul, és teljesen csak napokkal-hetekkel később merül le, másrészt ennek a valószínűsége roppant kicsi (volt), harmadrészt pedig tudok írásban számolni, a sin-cos-tg-ctg és gyökvonás értékeit pedig ki lehet nézni a függvénytáblázatból.
2016. máj. 2. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom milyen,amikor lemerül.Úgy képzeltem,hogy egyszer csak nem kapcsol be. Az enyém eddig 6 éve működött hibátlanul:) De emelt matekon számológép nélkül? Hát nem azt mondom,hogy lehetetlen, de biztos kb. -10%-al rosszabb teljesítmény.
2016. máj. 2. 07:06
 5/10 A kérdező kommentje:
Az idő pont úgy van tervezve,hogy számológéppel nyugisan éppen mindenre van időd és egyszer átnézheted.
2016. máj. 2. 07:09
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A számológép, bármennyit is dolgoztatod, nem merül le/ki!

A működtető eleme lemerülhet, amit igazán könnyű megelőzni: olyan volumenű munka -mint az emelt szintű matek érettségi- előtt pedig nem kimerítő fizikailag az elem cseréje!

2016. máj. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%
A teendőd rendkívül egyszerű: vigyél magaddal tartalék elemet. A vizsga elején készítsd ki az asztalra, hogy ne kelljen a zsebedben/táskádban turkálnod, mert akkor megvádolhatnak puskázással.
2016. máj. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

> Az idő pont úgy van tervezve,hogy számológéppel nyugisan éppen mindenre van időd és egyszer átnézheted.


Ezt honnan veszed? Nyilvánvalóan (?) különböző emberek különböző sebességgel dolgoznak.

2016. máj. 3. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Tom Benko ***** válasza:
Nem féltem. Véletlenül a szendvicses szatyrot vittem be, a számológépes kint maradt. Egy szál kölcsön négyjegyűvel megírtam ötösre, még a régi rendszerben a központit. A függvénytábla pedig nem merül le, szóval inkább azt javaslom vinni.
2016. máj. 3. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Végeztem az írásbelikkel, jelentem nem merült le :)
2016. máj. 14. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!