Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti, hogy értelmeztétek a...

Ti, hogy értelmeztétek a magyar érettségiben lévő Szerencsés Gyurka című művet?

Figyelt kérdés
Én beleraktam az értelmezésbe azt is, hogy mivel a 2 világháború között játszódik, így Gyurka megfeleltethető egy határon kívül élő magyarral - nem találja helyét, idegen lesz, bárhová is megy... Szerintetek???

2016. máj. 2. 15:27
 1/2 A kérdező kommentje:

Ti hogy*

Vagy teljesen félreértelmeztem volna??? Ha indokoltam, akkor elfogadható lehet? Hisz székely, 2 vh között... stb. Nem tudom... valahogy adta magát :/ de sajnos sehol sem látom megoldásként, legalábbis abban, amiket ma felraktak

2016. máj. 2. 16:05
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom. Magából a műből abszolút nem derül ki, nem is utal rá hogy a valós időben mikor játszódik. Arra meg nem lehet alapozni hogy Tamási a 2 VH között írta mert nem törvényszerű hogy az író a saját jelenébe helyezi el a történetét.


Nekem az se jött le a szövegből hogy nem találja a helyét, inkább csak egy lusta, semmire kellő alak aki várja a sült galambot ahogy azt a szüleitől látta.


De ez csak az én véleményem ráadásul úgy hogy vajmi kevés közöm van a művek értelmezéséhez. Ráadásul el is csesztem mert ugye az elemzést a népmeseiség vonalon kellett vinni ami meg is volt, csak én valahogy úgy tekintettem rá végig és úgy is vittem az elemzést mint népmese novella elemekkel, nem pedig fordítva ahogy valójában van hogy novella népmesei elemekkel.

2016. máj. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!