Most mit tegyek?

Figyelt kérdés
Hetedikes vagyok. Csak most ébredtem igazán rá, hogy mennyire fontosak a jegyeim, s hogy milyen eredményt érek el az iskolában. De sosem volt senki, aki motivált volna, a szüleim vagy azt mondták, hogy majd kijavítom, vagy elvették a telefonomat, és megparancsolták, hogy tanuljak. Gondolom már rájöttetek, hogy nem vagyok jó tanuló. Lusta vagyok, ezért sem tanulok, és kapok rossz jegyeket. Matekból kettes vagyok, a többiből négyes, hármas. És már év vége van.. Hiába tanulnék nyolcadikban, és lennék akár kitűnő (persze ez lehetetlen) ha már elrontottam az egészet. Sokszor már úgy vagyok vele, hogy nincs értelme tanulnom, mert már elbuktam, talán felvesznek egy szakiskolába vagy valami.. Nem akarok egy senki lenni. És igen, szegény sem szeretnék lenni, persze nem mondom azt, hogy dúsgazdag akarok lenni. Tudok még tenni valamit? Vagy ennyi volt? Elszúrtam, és kész? Már megkaptam a magamét, tudom, hogy tanulnom kellett volna. Hogy ez az én hibám. Szóval kérlek titeket, normális válaszokat adjatok:)

2016. máj. 3. 16:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy szúrtál el mindent. Egy jó központi felvételivel még akárhová felvehetnek, csak oldj a neten feladatokat.
2016. máj. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Épp ez az, vizsga helyzetben nagyon stresszes, és figyelmetlen vagyok, mert izgulok:D Na meg a jegyeket is nézik gondolom, nem csak a központit. (Mármint csak gondolom, nem sok mindent tudok ezzel kapcsolatban)
2016. máj. 3. 16:56
 3/5 anonim ***** válasza:
Még az idén is javíthatsz évvégi hajrával, jövőre meg pláne.
2016. máj. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Idén már sajnos nem, a tanárok azt mondták hogy májustól senki sem javíthat. Csak úgy, ha jól sikerülnének az utolsó dolgozatok, de az az egy-kettő nem lesz elég szerintem 2.00-ás matek átlaghoz..
2016. máj. 3. 17:57
 5/5 anonim ***** válasza:

Kösd fel a gatyád és ne add fel.

Kezdj el tanulni, javítsd fel az átlagodat amennyire csak tudod, főleg, ami számít.

Aztán a központira kezdj el már most készülni, kezdetnek oldd meg az előző évek feladatait... Aztán vegyetek gyakorlókönyveket, ami erre készít. Van egy csomó.

Az izgalmadat meg valahogy küzdd le.

Aztán... keress egy olyan sulit, ahol a jegyek kevés pontot adnak.

Pl az Apáczaiban (Budapest, nem tudom hol laksz) összesen 10 pontot adnak a jegyek, csak pár pontot veszítettél. És 75 pont a központi, meg 25 a szóbeli...

És azért az Apáczai nagyon jó és erős suli (országos 5.)

2016. máj. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!