Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Matek érettségin mennyi...

Matek érettségin mennyi részpontot kaphatok?

Figyelt kérdés
Nagyon rosszul esik, hogy mennyire elrontottam a matekot, amikor én voltam az osztaly legjobb matekosa, csak 5-ösökkel, éveken át. Az érettségiről is úgy jöttem ki, hogy könnyű volt, és jól ment. A megoldó kulcsot végigtanulmányozva azonban kiderült, hogy sok feladatot elvi hibásan oldottam meg, nem jöttek ki a jó eredményeim, és abszolút nem úgy számoltam/gondolkoztam, ahogy kellett volna. Úgy számoltam, hogy azok a feladatok, amiket elrontottam, összesen 36 pontot értek. Úgyhogy max. Ennyit veszthettem el. Ez így csak 64 szazalek, ami 4es, pedig en 5öst szeretnék! Szerintetek pl. Hány pontot adhatnak egy 9 vagy 7 pontot érő, teljesen elhibázott feladatra, amiben már az elején hibás volt a gondolatom, de azt utána jol vittem tovább? Azt számoltam, hogy ha minden elrontott feladatomnál legalább a fele pontszámot megkapnám az összesből, akkor már 5-öst kapnék. Lehetséges lenne ennyi pontot kapni hibás feladatokra?

2016. máj. 4. 17:03
 1/4 anonim ***** válasza:

A hivatalos megoldókulcsot nézted? Ott ugye van olyan feladat aminek több megoldás menete is van. Az alapján nézd és ott elég jól leírja hogy milyen részpontok adhatóak.

Pl.: A trapézosnál a háromszögek arányánál ha már csak az egyik h.szög területét jól számoltad de a másikét nem és így nem jó az aránypár 1 pont akkor is adható.

De ez csak egy hasra ütött példa.


De a másik ami tapasztalatom szerint, nálunk mindenki de még a matek szakos igazgató is benézte a Péter melyik melót válassza feladat. Mindenki kivétel nélkül azt számolta hogy melyik esetben mennyi a fizetése az utolsó hónapba, tehát egy sima sorozatot. Nem pedig hogy összesen menyit keres, tehát nem sorozat összeget. De akárhogy számoltál a II. ajánlattal járt jobban és ezért a mondatért viszont jár 1 pont.


Én is 5-ösre hajtottam, az osztály legjobb matekosaként. Az előzőeket mind megcsináltam 80-90%-ra és az a bosszantó hogy nem is úgy álltam hozzá hogy hu a matek nekem megy nem foglalkozok vele hanem készültem, gyakoroltam. Erre olyan 40-45%-os lesz. :/ Életem legnagyobb csalódása.

2016. máj. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon sajnálom... :( Látom, akkor te se jártál jobban...


Igen, néztem a hivatalost, és az alapján nem fogok pontot kapni a megoldásaimra, mert nem jók, és nem is jól számoltam.

2016. máj. 5. 08:23
 3/4 Baluba ***** válasza:
Sajnos ha félreérted a feladatot, vagy elvi hiba van a megoldásban, arra nem jár pont. Ha nagyon türelmetlen vagy, írj rám privatban konkrétumokkal, és megtippelem, mire kaphatsz pontot.
2016. máj. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Végül mennyi pont lett?
2018. máj. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!