Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Minden tárgyból újra kell...

Minden tárgyból újra kell érettségiznem?

Figyelt kérdés
Azon gondolkodtam, ha felvételizni szeretnék főiskolára, akkor újra kellene érettségiznem? 2001-ben érettségiztem a régi rendszerben.

2016. máj. 4. 20:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell, a régi rendszerből is valamilyen szabály szerint átkonvertálják az érdemejegyeidet. Tudtommal az adott jegyhez tartozó maximális százalék értéket kapod meg (pl jeles esetén 100%, jó esetén 79%, stb), de ha tévednék, majd kijavítanak.
2016. máj. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Középszinten. Ha olyan helyre mennél, ahova emelt kell, akkor kell újraérettségizni.
2016. máj. 4. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

2002ben érettségiztemm. Az 5s 100%, a 4s 79%....

Csak angolból emeltezem idén.

2016. máj. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Minden tantárgyból, vagy elég például magyarból és matekból?
2016. máj. 4. 20:41
 5/12 anonim ***** válasza:
86%

És milyen érettségi jegyeid voltak ?

Ha valamelyik tárgyból gyenge jegyed volt (kettes, hármas), abból a tárgyból érdemes újraérettségizni

2016. máj. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ez nálam még csak gondolati szinten van. Matekból és magyarból tutti újra kellene, töri és latin az négyes volt.

De ha nem sikerülne a vizsga, akkor elveszíteném a meglévő érettségimet is?

2016. máj. 4. 20:55
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Hogy veszítenéd már el?! Amit az ember megszerez, azt már nem veszíti el! Ez egy hivatalos okirat, nem póker!
2016. máj. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Csak ugye ha most mennél, akkor az már pénzbe kerül
2016. máj. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Először is: a felvi.hu oldalon érdemes megnézni azt a felsőoktatási intézményt, ahová felvételizni szeretnél. Mindenhol más a felvételi követelmény és így a pontszámítás is más lehet. Számold ki, hogy jelen eredményeiddel az adott suliba jelentkezéskor hány pontod lenne, és meglátod, hogy miből kell javítanod. Személy szerint úgy gondolom, hogy könnyebb a felvételihez szükséges 2 tantárgyból javítót, vagy emeltet csinálni, mint 3-4 különböző tárgyból ismételni az érettségit 15 év elteltével. (Én mondtam, hogy 2002-ben vizsgáztam.)

Szóval nézd meg, hogy ahova mennél, oda mi kell és akkor meglátod, hogy mi az a legkisebb energiabefektetés, ami szükséges ahhoz, hogy elérd a célod: www.felvi.hu

2016. máj. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Utolsó, mint gondolsz a mai érettségi nehezebb, mint régen?
2016. máj. 4. 21:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!