Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért vannak ilyen nagy...

Miért vannak ilyen nagy szintbeli különbségek évente az érettségin?

Figyelt kérdés

Például a 2010-es emelt informatika excel feladatában csupa olyan függvényt kell használni, amik körülbelül ismeretlenek, ritka az előfordulásuk. Használatuk könnyű, de nem feltétlen jutna eszébe a vizsgázónak, hogy na van ilyen függvény.


Ezzel szemben pl. a 2015-ös emelt infó exceles feladata semmi.


Miért vannak ilyen nagy szintkülönbségek?



2016. máj. 7. 15:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez nem tudatos dolog, van egy követelményrendszer, le van írva, hogy melyik érettségin milyen szinten mi fordulhat elő, mi az anyag, ami benne lehet. Ezen belül persze vannak gyakoribb és ritkább dolgok is, de az nem a vizsgát összeállítók hibája, ha valakinek valami újdonság. Aki lelkiismeretesen készül, annak lehet, hogy fel sem tűnik, hogy másoknak valami evidens/nem az.
2016. máj. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igazad van.


Egyébként emelt szintű informatika követelményeknél vannak leírva konkrét dolgok? Például, hogy excelben milyen függvények kellenek? Accessben? Stb?


Előre is köszi a válaszodat!

2016. máj. 7. 16:17
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem, ennyire konkrétan nincs leírva.

[link]

2016. máj. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem úgy tűnt, minden évben vannak könnyebb, és nehezebb feladatok. Úgy értem, ha mondjuk az excel egyszerűbb volt, akkor pl. az access nehezebb, de ez nem a függvények ismeretlenségére vonatkozik, hanem több az egymásba ágyazott függvény, ilyenek.


Idén például a programozás szerintem már-már nevetséges volt, de wordben meg kellett rajzolgatni, ami korábban nem igen fordult elő (bár nekem nem volt vele gondom), excelben is talán több mindent ki kellett számolni.

2016. máj. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!