Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit nézzek még át biológia...

Mit nézzek még át biológia érettségire?

Figyelt kérdés

Középszinten érettségizek, de egészségügyi problémáim miatt nem tudtam úgy felkészülni, ahogy szerettem volna. A követelményrendszer alapján tanulok, ami 29 oldalas, de még mindig van vagy 15 oldalnyi belőle.

A régi tanárom mondta, hogy járjak vissza hozzá és segít felkészülni, de a folytonos rosszullétek miatt nem tudtam.

Mit érdemes még átnéznem/megtanulnom? Nem akarom feladni, hanem az utolsó pillanatig tanulni szeretnék.

Szerintetek felesleges megtanulni írásbelire pl. A környezetszennyezést és ehhez hasonló témákat?

Csak normális válaszokat kérek!



2016. máj. 8. 10:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Összesen 29 oldalas jegyzeted van, és azt nem bírod átnézni 3 nap alatt??? - Én az utóbbi 1 órában átnéztem 25 oldalnyi jegyzetet ugyanebből a célból (csak emeltre).


29 oldalból nincs mit szelektálni, abban csak a legalapvetőbb dolgok lehetnek benne.


Amit TÖBBSZÖR is átnéznék: egyed alatti szerveződési szintek, embertanból a szabályozás. De semmit nem hagynék ki teljesen.

2016. máj. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát nyilván azokat a témákat, amik nem mennek. Nem lehet megmondani, hogy mi lesz a feladatsorban, felesleges tippelgetni. Mert ha én most azt mondom, hogy több ökológia lesz, mint növényrendszertan és emiatt te az ökológiát nézed át, amiből nem lesz, csak egy 1-2 pontos feladat, akkor ki lesz a hibás?

Milyen könyvből készülsz egyébként?

Tessék leülni és szépen témáról témára haladva mindent alaposan átvenni. Mondd fel őket hangosan, ha neked úgy jó, sétálgass fel alá a szobában. Nálam bevált módszer még, hogy papírt ragasztok a szekrényre és magyarázom a "közönségnek", mint egy tanár. Ez is nagyon jó és pillanatok alatt belemegy az ember fejébe. Hátránya, hogy viszonylag hamar elfárad benne az ember, kifejezetten rövid anyagra, vagy kevés tételre, témára használható módszer.

Sok sikert!

2016. máj. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Off: Az elsőnek mondom, hogy nyilván a követelményrendszerre gondolt a 29 oldallal, a kidolgozatlanra, lehet te nem néztél bele.. De az egész biológiaanyagot magába foglalja, kidolgozatlanul.

On: Én emeltre megyek, ide a genetika-evolúció, anyagszállítás, vázrendszer, növényi szövetek, biokémia részeket akarom még alaposan átnézni, de a táplálkozást is gyakran kérdezik, csak abban nincs semmi bonyolult. Középszint nem tudom, hogy néz ki, de hátha segítettem valamit.

2016. máj. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

1-es 3-asnak: igaz, erre nem gondoltam (bár kinyitottam a köv. rendszert, még szeptemberben, és utána már az onnan kimásolt fájlt szerkesztgettem tovább..., ezért nem kapcsoltam össze a kettőt)

Ha viszont arra gondolt a kérdező, az "csúnya":((


Hát, az embertant mindenképp fejezd be, de ha nem nézel bele a többibe, azzal is sok pontot fogsz veszteni! - Én már nem a követelményrendszer szerint haladnék a helyedben, 2 nap arra esélytelen, hanem átolvasnék egy érettségi "gyorstalpalót" a hiányzó részekből és reménykednék!

2016. máj. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szóval ha reggeltől estig tanulnék ebben a két napban, akkor se tudnám befejezni?

Mert igen úgy gondoltam, hogy a követelmènyrendszerből van annyi.

De most rájöttem valamire. Sokkal gyorsabban haladok, ha nem magolok, hanem átolvasom kb. 6-10x. És megragad.

Hátha valakinek segítettem még :D

Amúgy igazából már csak az emberből maradt ki pár oldalnyi, meg a genetika,evolúció.

De köszönöm a válaszokat. :)

2016. máj. 8. 17:59
 6/6 anonim ***** válasza:
Látom, a legfontosabbak maradtak ki!!!
2016. máj. 9. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!