Ez így, ez így mi?!

Figyelt kérdés
Na. Természet tudomány tz volt, 6 feladat volt. A legtöbb pontot érő feladatot instantba kihúzta, mivel csúnyán írok, és a papíron kevés hely volt szóval tömören kellet írnom. Ugye be kellet színezni hogy a hideg övezet pl kék, stb. Nem volt ott a 3 színem ezért odaírtam, kb minden okés lett ott, odaírtam a fokokat azt hogy baktérítő ráktérítő északi sark kör déli sark kör déli sark északi sark, minden ott volt, ami kb 15 pont körül lenne 0.t kaptam meg belőle. 2es lett. Alapból 1es lett volna de valahogy találtam 7 pontot, és ha több idő lett volna szerintem többet is találtam volna. Oké, átjavította 2-esre, de a naplóhoz hozzá se nyúlt.. Szóval elm most 1es van beírva a naplóba.Első feladatnál ugye térképen kellet keresni helyeket. 5 perc volt 2 helyre, padtársamnak nem volt itt a térképe, szóval amint kész lettem odaadtam neki, nem volt időm átnézni arra se volt pont.. szóval -19.. 15 azért mert 'szerintem' a tanárnak csúnya írást is kéne tudnia olvasni, én eltudtam olvasni szóval annyira förtelmesen csúnya nem volt. padtársam miatt megint -4 pont. szóval -19 2-es lett, és még a többibe is lehet találtam volna jót. Szóval 4es körül lett volna, de 2es tz lett. Mit csinálhatnék ilyenkor?..

2016. máj. 10. 13:50
 1/3 Tislerics Máté válasza:

Esetleg kérdezd meg udvariasan, hogy felolvashatod-e neki amit írtál. Hátha úgy már elfogadja.


Amúgy attól még, hogy te el tudod olvasni az írásodat, nem jelenti azt, hogy mások is el tudják. A tanároknak szerintem nem feladatuk grafológiai ismeretekkel is rendelkezni. Az olvasható írás szerintem elvárható. De ez csak a saját véleményem.

2016. máj. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább tanulj, és javíts az írásodon, mert itt gimiben kidobja a dolgozatodat a tanár, ha nem tudja elolvasni.
2016. máj. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Tislerics Máté válasza:

(a grafológia, amit írtam nem egészen helytálló ide. Az inkább a kézírásból leszűrhető személyiségi jegyekre koncentrál.)


Maga a kézírás olvashatósága azon múlik, hogy mennyire tudod egyértelművé tenni a betűket. Ha nem egyértelmű, például nem lehet eldönteni hogy o, vagy a betűt írsz akkor az vagy kapkodás eredménye, vagy esetleg diszgráfia jele. Ha van papírod arról, hogy diszgráfiás vagy, akkor elvileg tovább írhatod az ilyen dolgozatokat, mint a többiek. De ebben nem vagyok 100%-ig biztos.

2016. máj. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!