Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gimnázium vagy Szakközépiskola...

Gimnázium vagy Szakközépiskola (közgazdasági)? Többi lent!

Figyelt kérdés

Most vagyok 7-es,es nem tudom melyiket kéne választanom.

5-ös tanuló vagyok.

A szakközép iskolák közül csak a közgazdasági ágazat nyerte el a tetszésemet.Miután elvégeztem a szakközépet utána egyetemre mennék.

Ennek így van értelme??

A jövőben is lehet majd szki-ból egyetemre menni?

Vagy inkább válasszam a gimit és utána menjek egyetemre?

Érveljetek melyik miért jobb!!



2016. máj. 14. 09:19
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha egyetemre szeretnél menni, az könnyebb egy gimnáziumból. Nem csak azért, mert ott sokkal jobban felkészítenek az érettségire, jobb felvételi pontszámot tudsz elérni csak azáltal, hogy az iskolában tanulsz, hanem amiatt is hasznos, mert nem csak egy bizonyos szakterületet tanulsz (mint egy szakközépben), így ha a középiskola alatt meggondolod magad, és mégis valami más érdekelne, nem az, ami addig, akkor nem kell váltanod, hanem csak szimplán olyan egyetemre mész. Ha a szakközép közepén rájössz, hogy mégse tetszik a közgazdaságtan, és valami mást tanulnál, akkor lehet, hogy szenvedni fogsz még két-három évig, amíg azt végigcsinálod, és nem lesz lehetőséged rendesen felkészülni az érettségire olyan tárgyakból, amelyek egy teljesen más irányú egyetemi szakra kellenek.


Lehet szakközépből is egyetemre menni, de sokkal több meló van benne, és nagyobb a kockázata. A húgom is egyetemre akart menni a gazdasági szakközépből, teljesen más területre, de nem volt nehéz bekerülni a szakra, nem azzal volt a problémája. Hanem azzal, hogy hiába volt 4-5-ös a szakközépben, ő volt a legjobb a legtöbb tárgyból, az iskola nem készítette fel rendesen az érettségire, ami így 2-3-as lett. Az iskolának az volt az érdeke, hogy mindenki ottmaradjon érettségi után az iskola képzésére, és szerezzenek ott egy szakmát. Így aki egyetemre akart menni, annak külön tanárhoz kellett járnia.

2016. máj. 14. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm az értelmes választ
2016. máj. 14. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!