Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Így ez plágiumnak számít?...

Így ez plágiumnak számít? (pls help! )

Figyelt kérdés
Ha OKJ tanfolyam szakdolgozatában forrást használok, és azt beleteszem úgy, hogy felcserélek benne néhány szót, és vagy négyet szinonimával helyettesítek, hogy ne kelljen idézőjelbe tenni, de a forrást megjelölöm természetesen a végén, az plágium? Irodalomjegyzékben is jelölöm. Csak nem akarom nagyon átfogalmazni, mert nekem az eredeti formája is tetszik, nem azért mert nincs kedvem, de tényleg nagyon jól meg van fogalmazva, és van a dolgozatban saját gondolatom is több oldal, csak kb 10 oldal van a 30-ból, ahol így emeltem át szöveget. Ezt OKJ-n elnézik?

2016. máj. 17. 09:22
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
96%

Igen. Ha idézet, akkor tedd zárójelbe, ne 2 szót cserélj ki.


A 30-ból 10 oldal nagyon sok!

2016. máj. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 A kérdező kommentje:
De ezt nem értem. Miért plágium? Ha kicserélek néhány szót, akkor már nem vagyok köteles idézőjelbe tenni, mert nem a szószerinti szöveget teszem be, nem csak szó szerintit kell idézni? Ez amúgy akkora fa.ság ez a plágium. Valaki eleve meg sem jelölte mindenütt a forrást, csak az irodalomjegyzékbe, meg egy okj-n nehogy már egyetemi munkát kelljen beadni. Megcsinálhatnám, de nem adnak diplomát érte. A plágium az, ha más munkáját sajátomként adom el, anélkül, hogy megjelölném. Megjelöltem a forrást, akkor miért plágium? Vagy ha nagyon átfogalmazom és megjelölöm az eredeti forrást az megfelelő?
2016. máj. 17. 10:17
 3/64 A kérdező kommentje:

"Lehetőség szerint ne szó szerint emeld át a szöveget. Fogalmazd át, így nem kell idézőjelek közé tenned.

Minden esetben – a sulid által elvárt forrásmegjelölés mellett – tüntesd fel a felhasználás helyén az eredeti anyag pontos megnevezését, fellelhetőségét! (Vanak sulik ahol a harvardi módszert preferálják és van ahol a lábjegyzetes verziót részesítik előnyben.)

Ha valamit szó szerint kell betenned a szakdolgozatba, akkor az minden esetben idézőjelek között szerepeljen, mert ez jelzi a szó szerinti átvételt. (Természetesen ebben az esetben is fel kell tüntetni a pontos forrást! Illetve törekedj arra, hogy a szó szerint átvett rész a lehető legrövidebb legyen.)

A felhasznált forrást minden új bekezdésnél tüntesd fel! (Inkább szerepeljen egy forrás többször egy oldalon mint, hogy annak hiánya miatt plagizálással vádoljanak.)

Általános elvárás, hogy a szó szerinti idézésnél a pontos forráson kívül fel kell tüntetni (könyv és folyóirat esetén) az adott oldalszámot is ahonnan az származik. (Van suli, konzulens, aki ettől eltérően minden forrásnál elvárja ezt! Tehát ezt célszerű vagy az elején tisztázni a konzulenssel vagy alapból mindenhol feltüntetni. Ha még sem kérik, könyebb törölni 5-6 karaktert, mint utólag a források után vadászni.)"


Ezt találtam róla. Átfogalmaztam, vagyis ez nem annak minősül? Nem szó szerint emeltem át, ez biztos. Azért nem tudom hová tart a társadalom, ha már egy értéktelen okj-ra is egyetemi szintű munka kell, a másik, hogy szóval sem mondták el, mit jelent a plágium.

2016. máj. 17. 10:27
 4/64 anonim ***** válasza:
63%
10 oldalt átemelsz, 5-10et idézel, van bevezető, tartalomjegyzék és irodalomjegyzék... saját gondolat mennyi??? Két oldal?? Ez egy elég igénytelen munka. Én nem fogadnám el.
2016. máj. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 A kérdező kommentje:
Nem érted, hogy ez ki..szott okj? seni el sem mondta, hogy mit jelent a plágium, és mik az intézmény követelményei? Meg milyen kutatómunka kell okj-N? eleve a téma is olyan, hogy semmi saját munka nem tehető bele, mert általános száraz anyag, ennek ellenére megoldottam ezt is. Bevezettem, összefoglaltam. Valaki ezt sem csinálta. Akkor nehogy már kötekedjenek. Csak az érdekelt, hogy ezt szabályszerűen idézőjelbe kell tennem-e? Mert eddig azt olvastam, hogyha valami csak egyetlen betűt is változik, már nem a szó szerinti tartalom, ezért nem kell idézni. Ezen mit lehet kötekedni? Csinálja meg akkor ő, vagy adjon diplomát érte. Megjelöltem minden forrást. Nem akarom senkinek a nagyra becsült magasztos óriási nagy tiszteletnek örvendő büszkeséges munkáját ellopni, hogy sírjon a szája, mindent megjelöltem. Azért durva, hogy régebben nem kellett szakdoga okj-n most meg ilyeneken szopatnának.
2016. máj. 17. 10:46
 6/64 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak a más szavainak, hanem a gondolatainak a sajátodként való bemutatása is plágium. Ha a szöveg olvasásakor egyértelműen kiderül, hogy az a 10 oldal nem a te munkád, csak leírtad a saját szavaiddal, mit írt valaki más, és megjelölöd a forrást, az jó. Ha nem derül ki, pontosan mettől meddig nem a te munkád, ha azt sugallod, hogy a más munkájának csak használtad az eredményeit a saját gondolatod kifejtéséhez, akkor plágium. Tehát ha Kovács István azt írta a Mezőgazdasági Hírmondóban, hogy szárba szökkent a búza, és te azt írod, hogy hazánk legnépszerűbb perjeféléjének hirtelen fejlődésnek indultak a korlátlan növekedésű hajtástengelyei, akkor adtál egy pofont a szarnak, ez még mindig Kovács István gondolata egy az egyben. De ha pl kimutatást készítenél arról, hogy mi töténik az évnek ebben a szakában a mezőgazdaságban, akkor a saját gondolatodról írnál, amihez Kovács István munkája csak forrás.
2016. máj. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 anonim ***** válasza:
60%

"Azért nem tudom hová tart a társadalom, ha már egy értéktelen okj-ra is egyetemi szintű munka kell"


Én sem tudom hova tart a világ, ha valaki úgy kap szakképesítést, hogy nincs 30 oldalnyi Saját gondolata a témában és annyira igénytelen, hogy erre még neki áll feljebb!!! N32

2016. máj. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 A kérdező kommentje:
Megjelöltem mindent, amit nem saját magamtól fogalmaztam meg. És elemeztem is sok adatot.
2016. máj. 17. 10:49
 9/64 anonim ***** válasza:
96%

"Azért durva, hogy régebben nem kellett szakdoga okj-n most meg ilyeneken szopatnának.

"


Én 15 éve OKJ-éztam és kellett szakdolgozat, és nem 30 oldal, hanem több.

2016. máj. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 A kérdező kommentje:
Az előző kommentelő kinyílvánítása hülyeség, már ne haragudjon, de aki nem érti, hogy ezért a sz-rért semmi értékes papírt nem adnak, és ezért én sem vagyok hajlandó komoly munkát beadni, akkor sajnálom. Van felsőfokú nyelvvizsgám, egyetemre készülök, ahová már normális munkát csinálnék, ha eljutok oda, de itt van olyan, aki még bevezetést, és összegzést sem csinált, csak összeollózott minden forrást, akkor én, akinek van saját gondolata nehogy már belekössenek. Ezerszer logikusabban épül fel, mint másoké. Valaki azt sem tudta miről írt, mert ez okj. CSAK ANNYI ÉRDEKELT, HOGY IDÉZŐJELBE KELL-E TENNI, HA KÉT-HÁROM SZÓT ÁTÍROK? és hogy ez plágium-e? de egyértelműen továbbra sem kaptam választ, de a plágium fogalmának alapján nem plágium, mert mindenütt megjelöltem a forrást.
2016. máj. 17. 10:52
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!