Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen egy OKJ-s képzésen...

Szandi1123 kérdése:

Milyen egy OKJ-s képzésen résztvevő mindennapjai?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi hogy mennyit tanul? Kap-e ösztöndíjat,ha igen mennyit? Hány órája van ilyesmi

Valaki akinek tapasztalatai vannak ebben?



2016. máj. 17. 22:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Én fél évig jártam OKJ-ra egyetem előtt. Inkább otthagytam és elmentem dolgozni amíg kezdődött a suli. Ösztöndíjat mi nem kaptunk, DE ez képzés függő (nem írtad mire mész). Utána kell nézni, mert van ahol elég komoly lóvét adnak még a gyenge átlagért is. Tanulni szerintem egyik OKJ-n se kell annyira sokat hogy kettessel elvégezd, ha jó jegyet szeretnél akkor se kell nagyon megerőltetni magad (ez is képzés függő). Nekem ha jól emlékszem 35 körül mozgott az óraszám.


Egy tipp: nagyon nézz utána hova jelentkezel, mit tanulsz, mert nem mindegy. Vannak tipikus munkanélküli okj-k is, pl. pénzügyi tanácsadó meg ilyenek (nemtudom van e konkrétan ilyen, de érted szerintem mikre gondolok). Ha fiú vagy nézz utána mik a hiányszakmák, és olyan suliba menj, ahol ismersz is valakit aki végzett és dolgozik vele. Mert vannak olyan helyek ahol csak ültök és vagytok 2 évet, annak nem sok értelme van. Én ha szakmára mennék a mostani fejemmel pl. biztosan villanyszerelőnek mennék, és keresnék valami jó helyet ahol jó alapot adnak a képzésen.

2016. máj. 18. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok, most látom, hogy lány vagy:D Ezesetben remélem jön egy csaj aki jobb tippeket ad, mert gondolom a villanyszerelő nem opció :D (bár kitudja)


Nekem a barátnőm gyógymasszőrnek tanul, ő se kap ösztöndíjat, neki is 35 körül mozoghat az óraszám és ebből heti egy nap gyakorlat valami kórházban. Tanulni szokott de nem minden nap, alkalmanként pár órát, viszont kitűnő. Azt mondta ott is vannak idióták de azok is elvégzik csak rosszabb jeggyel.

2016. máj. 18. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egy ismerősöm tanult két éves OKJ-n. Heti 3-4 alkalommal voltak órái, szinte kizárólag délután (a tanárok többsége délelőtt máshol tanított). Nem volt ösztöndíjas a képzés. Nem tanulta halálra magát (mellette felvételire is készült, így sem). De nem is tetszett neki a képzés valami nagyon. Sem az oktatás színvonala, sem a kurzus szervezése.
2016. máj. 18. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :) Szakács vagy pincér szakma érdekelne,de még nézegetem a lehetőségeket.Még van egy évem eldönteni
2016. máj. 19. 22:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!