Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » ELTE TTK: idén várható ponthat...

ELTE TTK: idén várható ponthatár-emelés?

Figyelt kérdés

Valaki tud róla valamit?


Tavaly tervezték, de akkor mégsem emelték a ponthatárt:

[link]


(Biológiára tavaly 368 pont volt a ponthatár, korábban is ekörül alakult (oda jelentkeztem).)


Előre is köszönök minden segítőkész választ!



2016. máj. 18. 20:40
 1/3 A kérdező kommentje:
Ja, és körülbelül 390 pontom lesz.
2016. máj. 18. 20:42
 2/3 anonim ***** válasza:
A ponthatárok úgy működnek, hogy meg van adva, hogy kb hány embert vesznek fel, és a jelentkezők közül kiválogatják azt a legjobb n embert, majd az n-edik alatt meghúzzák a ponthatárt. Szóval ezt nem lehet előre tudni, kb lehet spekulálni az előző évek alapján, de olyan is előfordul, hogy lényegesen kevesebb pont kell egy szakra, mint mondjuk az előző évben. Én így jártam... féltem, hogy alig lesz meg, és közben 100 ponttal több lett végül, mint amennyit meghúztak ponthatárnak.
2016. máj. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Ezek szerint lehet, hogy csökkenteni fogják a helyek számát, nem? Amúgy az eddigi ponthatár bioszon (kb. 370 pont) alacsonynak számít?
2016. máj. 28. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!