Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elhelyezkedés szempontjából...

Advance kérdése:

Elhelyezkedés szempontjából van e jelentősége, hogy nappalin vagy levelezőn szereztem e a diplomámat?

Figyelt kérdés
2016. máj. 25. 08:16
 1/9 anonim ***** válasza:
32%
Maximum annyi, hogy normális helyen nem veszik komolyan a levelező diplomát.
2016. máj. 25. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem igazán van jelentősége. Komolyabb helyeken a tudás és a tapasztalat úgyis fontosabb, és a diploma csak belépési feltétel. Akkor már sokkal inkább fontos, hogy hol végeztél, ugyanis a különböző egyetemek diplomáinak megítélésében tényleg vannak eltérések.


Egyébként nekem van diplomám, amit ugyan nappalin csináltam, de nem tartalmaz erre vonatkozó adatot. Tehát a diplomát nézegetve senki nem fogja megtudni, hogyan végezted, persze nyilván az önéletrajzodból, meg az állásinterjún ez kiderülhet (pl. hogyan tudtál dolgozni iskola mellett, stb.)

2016. máj. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nem számít, sőt. Még előnyt is lehet kovácsolni, ha a szakterületeden dolgoztál a tanulmányaid mellett, még az se baj ha valami alacsonyabb szintű munkakörben (mindennel tanulsz és tapasztalsz).


Nyilván ha megkérdezik mit csinált valaki a levelező mellett és nincs válasz az már hátrányosabb mint egy nappalis.

2016. máj. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Azért voltam kiváncsi erre mert én kikinlódtam egy műszaki diplomát nappalin (főállás mellett!) és kicsit rosszul esik h a csoporttársam szerint - aki váltott levelezőre - a számonkérés sok esetben lazább mint nappalin. Mégis a diplomája kb ugyanannit ér mint az enyém.
2016. máj. 25. 13:54
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen ez általában így megy... Nem szívatják annyira a levelezősöket, de ez később visszaüthet. Mert pl. alap készségeik hiányozhatnak majd. Nem amiatt lesz kevesebb az esélye elhelyezkedésnél mert levelezőn végzett, hanem mert egy komoly elbeszélgetésen kiderül majd, hogy 0 tudása van.


Tanulni nappalin és levelezőn is tud aki akar, hülyék meg elvégzik ezt is-azt is :)

2016. máj. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Van.
2016. jún. 7. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#6-os kifejtenéd?
2016. jún. 8. 08:27
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Melyik levélre gondolsz? Amit a fáról szedünk le?
2016. jún. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egész egyszerűen nem kell feltüntetni amúgy az önéletrajzban.

Én alapszakot nappalin végzem, most a mester estin (ez péntek-szombati napot foglal magába). Elmondták a tájékoztatón, hogy ugyanannyit ér, és egyébként a diplomában sincs benne.

Komolyabb helyeken nem veszik figyelembe? Mesteren az oktatók zöme levelezőn/estin végezte el az egyetemet munka mellett, mind doktorival kutatók, MTA tagok, stb.

Viszont a megítélés létezik, közvélemény szerint a nappali többet ér, de ez nem igaz.

Tapasztalatom alapján a nappalin minden olyan dolgot kérnke tőled, ami nem lenne szükségszerű és lényeges a tudásod szempontjából. De lehet máshol ez teljesen máshogy van.

2016. okt. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!