Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy tudnék magamért tanulni?...

Hogy tudnék magamért tanulni? Eddig azért tanultam mert kellett.

Figyelt kérdés

az első 8 osztályban nem voltam annyira jó tanuló,inkább 3-as,4-es,utána viszont elindultam felfelé,11,12-ben már 4esem se volt,leginkább azért mert mondhatni féltem hazamenni szar jegyekkel(gyerekként valahogy ez nem buzdított tanulásra),apám olyan agresszor fajta


viszont egyetemen már ez a kényszer nem elég,itt jobban lehet sumákolni is,annyira nem tudnak ellenőrizni

szóval azt kéne elérni,hogy magam miatt tanuljak,csak nem tudom hogy


első egyetemi év után azt hittem,hogy inkább dolgozok gyárban minthogy tanuljak,de az még rosszabb,úgyhogy tanulni kellene valahogy


most úgy vagyok vele,hogy nincs más választásom és inkább tanulni fogok szeptembertől,de már nem nagyon bízok benne,hogy menni is fog


a helyzetet nehezíti,hogy egyik szak se olyan ami igazán érdekelne,max csak hobbi szinten,hogy néha olvasgatok róla,de ha el kell benne mélyülni akkor elmegy tőle a kedvem


2016. máj. 26. 19:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem csak akkor fogsz tudni magadért tanulni, ha olyant tanulsz - vagy döntő többségében olyant -, ami érdekel. Ha épp csak hobbi szintű, amit tanulnod kell, és az sem a szenvedély mértékű hobbi, akkor nem túl biztató a dolog...


Nem tudnál olyan szakot, vagy olyan képzést választani, ami érdekel?

2016. máj. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Először arra mentem ami tetszett középiskolában (matek), de egy év után valamiért elment a kedvem tőle, aztán próbáltam másikat(földrajz), azt igazából nem tudom miért próbáltam meg sose érdekelt igazán de gondoltam hátha.. Abból 1 hónap is elég volt


Gondolkoztam mi az ami tetszene elég sokat, nem sok sikerrel úgyhogy végül oda jelentkeztem ami nagyjából közel áll hozzám (gazdaságinformatikus), bár nem nagyon tudom elképzelni magamat irodai munkásként, de jobbat nem tudok

2016. máj. 26. 22:13
 3/4 anonim ***** válasza:

Amíg gőzöd sincs, mihez akarsz kezdeni, addig teljesen feleslegesen pocsékolod az idődet és rosszabb esetben az államilag támogatott féléveidet is:(

Nem kéne annyira félni a munkától. El kéne menni egy kicsit dolgozni, közben tapasztalatokat szerezni, hagyni, hogy új ingerek érjenek, és ha már tudod, mihez akarsz kezdeni, akkor rákacsolni!

Tanulni sosem késő!

2016. máj. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"azt igazából nem tudom miért próbáltam meg sose érdekelt igazán de gondoltam hátha" - OMG!


Ha minden szakot kipróbálsz, ami sosem érdekelt igazán, akkor még elleszel ezzel az "alibi-egyetemista-vagyok" élettel egy darabig, és végül azt veszed majd észre, hogy nem vitted semmire, csak kidobtál egy csomó időt és pénzt!


Amíg nm tudod, mihez kezdj, addig felesleges bármit is tanulnod!

2016. máj. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!