Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti miből fizetitek az egyetemi...

Ti miből fizetitek az egyetemi/főiskolai tanulmányaitokat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 11-es vagy, jovore erettsegizek, es hat nagyon el vagyok keseredve. BGE-re szeretnek menni kereskedelem es marketing alapszakra. A hét félév összesen 1610000Ft. Mivel nem Budapesten lakok, igy fizetnem kell a kollegiumot/alberletet, az utazást, kaját stb. Nem szeretnem elvárni a szüleimtől hogy ezt mind kifizessek nekem, es nem is állunk olyan jol. Megéri felvenni diakhitelt? El tudok menni dolgozni majd az egyetem mellett? Ti ezeket a dolgokat hogyan oldjatok meg? Minden tippet/tanacsot szivesen meghallgatok! Nagyon szepen koszonom!
2016. máj. 29. 18:24
 1/6 anonim ***** válasza:
43%
én úgy, hogy elég pontot gyűjtöttem az államihoz...
2016. máj. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Gratu, nagyon ugyi vagy
2016. máj. 29. 18:34
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is államira kerültem be, mellette pedig diákmunkázom. Vagyis nem kifejezett diákmunka, csak suli mellett csinálom, ezzel havi 60 ezret megkeresek és nem szakítom meg magam, nem mellesleg szeretem is csinálni. Ha más nem lenne, akkor meg diákhitel. A szüleimtől én se várnám el hogy fizessenek helyettem. A kereskedelmet gondold meg, eléggé telített szakma.
2016. máj. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is államilag finanszírozott képzésen vagyok, máskülönben mi sem tudnánk fizetni (ui. a szakomon 750 000 forint egy félév, ez ötév alatt 7 és fél milliót jelentene).

Nem várom el szüleimtől, hogy folyton adjanak pénzt, ezért törekszek minél jobban teljesíteni. Ennek köszönhetően havi 40 ezres ösztöndíjat kapok (szociális + tanulmányiÖ, ami elég a kollégiumra és a napi megélhetésemre. Emellett amikor csak tehetem eljárok vérplazmát adni, az is egész jól fizet. Nyáron elmegyek dolgozni majd, összeszedek kb 200 ezret, hogy legyen jövőre is költőpénzem. Ha netán már nem ennék jogosult tanulmányi ösztöndíjra, akkor elmennék diákmunkázni, de semmi esetre sem vennék fel diákhitelt.

2016. máj. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Csak államit jelölj be felvételikor. Ha sikerül, akkor mész, ha nem akkor megpróbálkozol jövőre, addig újraérettségizel stb.

Orvosin 1 millió Ft/félév, szval ez alsó hangon 12 millió lenne.. :DD ezért jó az állami "ösztöndíj".


Kollégiumok nem drágák szvsz, Debrecenben egy nagyon modern és szép koli kb. 20000Ft/hó. Emellett kell könyveket venni (legtöbbet be lehet szerezni fénymásoltan, ami sokkal olcsóbb), kell enni, ruházkodni néha, utazni, néha szórakozni.

Ha nagyon nem sikerül ezeket a költségeket állni, akkor vannak szociális ösztöndíjak, illetve 2. félévtől az átlag függvényében tanulmányi ösztöndíj. (Érdemes jól tanulni :D). Ha belefér a munka akkor csinálhatod. Csak vész esetén legyen diákhitel, nem jó hitellel kezdeni az életet.

2016. máj. 30. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem a tandíj összesen 12 millió forint lett volna, ezt nyilván nem várom el a szüleimtől. Így hát tanultam és felvettek államira. Az egyéb költségeket viszont a szüleim fizették.
2016. máj. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!