Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 27 évesen hol találok pedagógi...

27 évesen hol találok pedagógiai jellegű pályaválasztási tanácsadó pszichológust ingyen Budapest vonzáskörzetében?

Figyelt kérdés

Google-t néztem, csak 25 éves korig mutattak és kötelezővé tették a budapesti lakhelyet - Élőhelyemnek csak Budapest környékén található intézmény felel meg, mert az a legközelebbi civilizált város. Egyiknek sem felelek meg. Sürgősen szükségem lenne egy jó alapos pályaválasztási tanácsadóra, aki kideríti, hogy mire vagyok jó és mire vagyok alkalmas, valamint hova tudok elhelyezkedni.


Kifejezetten arra van szükségem, hogy berakjanak egy megfelelő egyetemi szakra, hogy az első diplomámat letegyem állami költségen és legyen elég végzettségem ahhoz, hogy ne fizikai munkát végezzek, amire alkalmatlan vagyok gyenge fizikai állóképesség és nulla hőségtűrés miatt. Öltönyös munkát szintén nem végezhetek, mert nem vagyok hajlandó rátukmálni emberekre olyat, amit még én se használnék.


Vannak állítólag nem fizikai munkák is, de a középszintű érettségi, az ECDL, az angol középszintű nyelvvizsga (meg lassan angol emelt érettségi) nem elég semmire, sorra bukom el az interjúkat. Beállnék én kasszásnak is, de nem vagyok lány (folyton lányokat kerestek pénztárhoz és ezt meg is mondták - ez rasszizmus mert olyan hátrányos megkülönböztetés van, amiről nem tehetek hanem így születtem)


Természetesen mivel sehol nem tudok normálisan (sőt egyáltalán) elhelyezkedni, így nincs munkám, nincs jövedelmem, el vagyok tartva szégyenszemre, emiatt nem tudok fizetni semmit. Diákhitel tartozásom is van az előző egyetemről, ahova időszűke és kényszer miatt jártam, de nem értettem hozzá.


2016. máj. 31. 14:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Én voltam az ELTE pályaválasztási tanácsadásán mikor elbizonytalanodtam, hogy kell-e nekem ez a szak. Beszélgettünk, biztosan kiváló szakember, de nem fogja megmondani, mikor bemész, hogy te neked gépészmérnöknek kell legyél.

Mit tanultál előzőleg, mi az ami szívesen tetszene? Humár-reál?

2016. máj. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Előzőleg matekot tanultam az ELTE TTK-n, de a vizsgákon megbuktam és programozásból se korrepetált senki se kérésem ellenére. Könyvtárban is voltam rengeteget, néztem a könyveket, elméletet értettem, de a feladatokat elcs*sztem.


Ami tetszene, az a pedagógia, de a pályaalkalmasságin elcsúsztam (vizsgadrukk és koncepciós per). Tapasztalatom is van benne pedig, a diákjaim szerettek és hatékonyan türelmesen tanítottam. Emellett pedig a tanáraim is azt mondják kiváló tanár lennék.


Igenám, de középszintű (meg egy feleslegesen letett angol emelt) érettségivel, ECDL bizonyítvánnyal nem megyek semmire. Fogalmam sincs, mire vagyok jó. Ha lenne Társasjáték-pedagógia (mint Aczél Zoltán, a Gémklub feje - Ő is ezzel foglalkozik a bolt ügyvezetése mellett és a társasjátékozás hirdetése népszerűsítése mellett) akkor ilyet tanulnék az egyetemen. Amihez értek, az a társasjátékozás és a tanítás. Meg az angol nyelv se rossz.


De konkrét pályaelképzelésem nincs. Tanár is azért akarok lenni, mert kiderült a képzésen, hogy ez menne nekem, de valójában csak el akarom kerülni a fizikai munkát és úgy akarok minimum 100.000.- nettót keresni, hogy közben nem döglök meg a melegben vagy a terhek alatt. Nem tudom milyen olyan állások vannak, de mindhez vagy tapasztalatot kérnek, vagy végzettséget. Legalább lenne végzettségem és jobban elhelyezkedhetnék. Sőt ha játékmester lehetnék egy társasjátékboltban, minden vágyam teljesülne karrier terén. Jelentkeztem az összes létező társasjátékboltba illetve kávézóba, bárba ami ezzel foglalkozik, de semmi.


Nem akarok 16 éves szinten maradni, szükségem van végzettségre és egy független életmódra, meg lehetőleg egy pesti lakásra. De egyedül nem megy.

2016. máj. 31. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!