Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Aki már emeltezett földrajzból...

Aki már emeltezett földrajzból, tudna segíteni?

Figyelt kérdés
Hogy nézz ki egy A, B tétel nagy vonalakban? Mind a 4 (természetföldrajz, regionális földrajz stb.) könyvet kívülről kell tudnom ahhoz, hogy jó legyen a szóbelim? Pl. ha húzok olyat, hogy a FÁK, akkor ami a könyvemben van 3 oldal azt mindet tudnom kellene? Illetve a szóbeliztetők tudják, hogy sikerült az írásbelim?
2016. jún. 2. 01:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Voltam már, most megyek másodszor.


A tétel a természetföldrajz, B a társadalom-gazdaságföldrajz.


Nálam például úgy volt, hogy az A egy éghajlati öv, a B meg egy ország társadalmi, gazdasági jellemzői. Mindkettőnél van 3 kérdés, amiről beszélned kell, ezekhez van diagram vagy táblázat is, amit elemezni kell. A legjobb tényleg az, ha a könyveket oda-vissza tudod, de az atlaszból sok mindent ki lehet majd nézni, egy ország gazdasági adatait nagyrészt megtalálod, de az éghajlati övekről is szinte minden benne van. Aminél a leginkább csak a tudásodra hagyatkozhat, az a A tételsorban xy szerkezete, jellemzői és felépítése. Például a karsztosodás, ércképződés. A B-nél pedig a világgazdaság folyamatai, nemzetközi szervezetek, és a A rendszerváltozás hatása Magyarország társadalmi-gazdasági életére. Vagyis azt érdemes leginkább tanulni, amihez az atlasz nem igazán lesz a barátod.


A szóbeliztetők nem tudják, milyen lett az írásbelid, ők azt nem kapják meg emelt szinten.

2016. jún. 2. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, egy kicsit nyugodtabb lettem. :D Neked hogy sikerült az írásbeli?
2016. jún. 2. 01:31
 3/3 anonim ***** válasza:

Sokkal rosszabbul, mint szerettem volna, szinte csak olyan feladatok voltak, amire nem számítottam az elmúlt évek alapján, így nyilvánosan nem akarok mondani pontszámot, de picivel jobb lett, mint két éve.


Amúgy te hova tervezel menni az emelt földrajzzal?

2016. jún. 2. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!