Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy lehet 4 tantárgyból...

Hogy lehet 4 tantárgyból levizsgázni 2 hét alatt?

Figyelt kérdés

Magántanuló vagyok és pár hete tudtam meg hogy vizsgázni kell pedig azt mondták amiből van jegyem abból lezárnak (februárba jöttem el magántanulónak) Erre mindenből kell vizsgázni. Hétfőn levizsgázok fizikából, (jövő hét) pénteken biosz-kémia (akkor ér rá a tanár a legjobban), de még van a föci és az angol és mindjárt ballagás (8.-os vagyok). Ha nem vizsgázok le nem kapom meg a bizonyitványt a ballagáskor. Mi a leghatékonyabb tanulási módszer? Elmondta a tanár hogy mit kér de nagyon nehéz segitség nélkül. Család nem tud segiteni, magántanárra nincs pénzünk, osztályböl csak én tanulok..

Mit tegyek? Mikor kórházban vagyok be se tudok menni..


2016. jún. 2. 17:06
 1/8 anonim ***** válasza:

"nagyon nehéz segitség nélkül. Család nem tud segiteni, magántanárra nincs pénzünk, osztályböl csak én tanulok.. "


- Erre a magántanulói státusz kikérésekor kellett volna gondolni. De azt Te sem gondolhattad komolyan, hogy a februári jegyek alapján lezárnak, amikor a többiek júniusig bejárnak.

Van telefonja az iskolának, feltehetően bent vannak néha a szaktanárok, az osztályfőnök. Van ismerős, rokon, aki be tudsz küldeni, ha személyesen kell beszélgetni. Egyébként a tankönyvek alapján kellene tanulnod, és persze az iskolának kötelessége kiadni a követelményeket (lehet, hogy ez a honlapon, esetleg a pedagógiai programban benne van).

2016. jún. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Egy lehetőséged van, nekifeküdsz, minél hamarabb. Tanulsz egy órát, utána kikapcsolsz egy 15 20 percre, nem telefon vagy tv, menj ki a szabadba. Haladj szisztematikusan. Nem mindenkinek segít, nekem bejött a zenehallgatás, semmiképp sem olyan amiben énekeknek vagy beszélnek: jobb ha monoton. Egy pár példa amit én szoktam: trip hop, atmospheric, celtic, vagy akár komolyzene. Beethoven, Adrian von Ziegler, Auditive Escape, Man of no ego stb.
2016. jún. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Én legszivesebben suliba maradtam volna, nagyon hiányzik. De mikor eljöttem az igazgató mondta hogy amiből nincs jegyem csak abból kell vizsgázni. Osztályfőnököm kiakadt mert magyarból is közel 10 jegyem van 2.félévben. Amúgy osztálytársak mesélik hogy ők se nagyon tanulnak
2016. jún. 2. 18:24
 4/8 anonim ***** válasza:

"De mikor eljöttem az igazgató mondta hogy amiből nincs jegyem csak abból kell vizsgázni."


- Csakhogy erről nem az igazgató dönt.


"Osztályfőnököm kiakadt mert magyarból is közel 10 jegyem van 2.félévben."


- Azt mind januárban, februárban szerezted?

2016. jún. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nálunk elég nagy szava van igazgatónak

Igen mindet félév után szereztem

2016. jún. 2. 18:52
 6/8 anonim ***** válasza:

A mai rendszerben az igazgatónak azzal szemben van nagy szava, aki ezt elfogadja. Egyébként szinte semmi befolyása sincs a szaktanári tevékenységbe, és a példád is ezt bizonyítja.


Felelőtlenül hitegetett valami hülyeséggel, most viszont tanulnod kell. Lehetne akár 20 jegyed is, nem engedhet át pl. a történelem tanár, ha pl. kimaradt az egész 20 század. (és most ne gyere azzal, hogy de Te ott voltál még a 20 század tárgyalásánál: ez csak egy példa)

Mondhatnak bármit az osztálytársaid arról, mennyit tanulnak, akkor is a tananyagot egy tanévre határozzák meg, neked pedig magántanulóként az egészről kell számot adnod. Úgyhogy holnap telefonálhatsz az iskolába, ha más megoldás nincs, ha meg tudod, miből készülj, akkor szedd össze magad.

2016. jún. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Osztályfőnök tantárgyaiból nem kell vizsgázni. Ő tanìtja a törit és a matekot és elég sok rész kimaradt. Azt mondta lezár pedig mindkét tantárgyból 1-1 jegyem van
2016. jún. 2. 19:31
 8/8 anonim ***** válasza:

"Osztályfőnök tantárgyaiból nem kell vizsgázni. Ő tanìtja a törit és a matekot és elég sok rész kimaradt. Azt mondta lezár pedig mindkét tantárgyból 1-1 jegyem van"


- És ezt most minek írod le? Az, hogy ő nem akarja magát fárasztani osztályozóval, és gyakorlatilag a semmire zár le, csak azt támasztja alá, amit írtam: a szaktanár dönt.

2016. jún. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!