Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A E (Y|X) kifejezést, hogy...

A E (Y|X) kifejezést, hogy kell "kiejteni"?

Figyelt kérdés

2016. jún. 10. 09:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Én azt mondanám, hogy "ipszilon feltéve iksz várható értéke". Vagy "várható érték ipszilon felvétel iksz"
2016. jún. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát ennek fussál neki még egyszer mert ez értelmetlen. Esetleg azt próbáltad megkérdezni hogy


Az "E(Y|X)" kifejezést hogy kell kiejteni?


A precíz választ erre a kérdésre itt [link] megtalálod: X (valószínűségi) változó Y (valószínűségi) változóra vett feltételes várható értéke.


Az is lehet azonban hogy ez valami elfuserált halmazelméleti kérdés ahol az E az "eleme" relációt akarta jelölni és akkor (TeX-ben leírva) A \in (Y\vert X) itt láthatod [link] akkor azt mondanám hogy ez így irtó fura mert nagybetűkkel halmazt szokás jelölni és egy kicsit akkor nem ártana ha részleteznéd...

2016. jún. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Baluba ***** válasza:
A precíz választ ez előző leírta, én viszont a gyakorlatban az túl hosszú. Én ezt egyszerűen ,,e y, ha x" -nek mondom, ha egy hosszabb kifejezésben szerepel.
2016. jún. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!