Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha pszichiáter szeretnék...

Ha pszichiáter szeretnék lenni, melyik tantárgyak dominálnak?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 12. 16:30
 1/6 anonim ***** válasza:
biológia, kémia, fizika, matematika, elsősorban. ugyanis először el kell végezned az orvosit, utána mehetsz szakosodni, mint pszichiáter.
2010. ápr. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi=) akkor úgy látszik nem leszek pszichiáter, matekból fizikából 2-es, bioszból meg kémiából 4-es 3-mas vagyok...reménykedtem hogy a humán tárgyak is számítanak, azokból jó vagyok.
2010. ápr. 12. 17:42
 3/6 anonim ***** válasza:
De pszihológus lehetsz még, ő a humán beállítottságú agyturkász.
2010. ápr. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Matek nem kell (csak egy kis statisztika, de nem vészes).

Biológia, fizika és kémia kell. Főleg kémia...

És igen, a pszichológus a humán agykurkász. Ahhoz minden jó...magyar, matek, töri, nyelv, biológia...

Viszont egyetemen nagyon kérik a bioszt állítólag, szal ott sem túl jó, ha hármas vagy belőle.

Jah és angol:D

2010. ápr. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

igazából a matekkal és a fizikával van a legtöbb gondom (bár erről kicsit a tanár is tehet...) kémiából inkább 4-es vagyok, (bár igaz sokszor magolok) a biológiának az emberi test része meg érdekel, a 4-es szintet úgyis tudom hozni...angolból 5-ös vagyok, az megy a legjobban:)


zért a pszichológus nem ugyanaz mint a pszichiáter, de lehet h meg gondolom még

nem tudja valaki a klinika pszichológusnak a bölcsészkar után hova kell járni? és ott számít-e a kémia?

2010. ápr. 13. 20:08
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez így van, a pszichológus nem ugyanaz, mint a pszichiáter. Pl gyógyszert csak pszichiáter írhat fel. Én amúgy sem vagyok nagyon kibékülve a pszichóval...persze érdekes...de most kb minden harmadik ember az akar lenni. Az alapképzéssel nem tudsz semmit kezdeni, ahhoz h pszichológus legyél, mesterképzésre kell menned. Gondolom klinikai pszichológiára utána kell még szakosodni...

Ha érdekel az emberi test, és össze tudod magad kapni, lehet érdemes elgondolkodni az orvosin:)

2010. ápr. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!