Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nyelvvizsga, jogsi, érettségi...

Nyelvvizsga, jogsi, érettségi egybe?

Figyelt kérdés

Most voltam 11.-es. Elmentem nyelvvizsgázni júniusban. Fèlek szerintem nem sikerült. Augusztusba lesz megint. Mèg hozzá nèmetből. Angolul nem tudok, de tudom, hogy arra is szüksègem lesz a diploma miatt.

Szeretnèk jogosítványt, de tudom, ha most elkezdem belecsúszik 12.-be ès nehèz lesz úgy nekem, mert bejáros vagyok. Számít a 12. fèlèv. Ès enèlkül is mindig 4-re èrek haza mindennap suli időben. Viszont tudom, hogy ha most a nyáron nem csinálom meg akkor csak egyetem után lesz.

Emellett szeretnèk a nyáron bioszozni, mert nagy lemaradásom van. 2 emelet èrettsègit is szeretnèk tenni.( biosz+kemia )

Szeretnèk kicsit belenèznk az èrettsègi sorokba ès kèszülgetni..matek, forrás elemzèsek..könyveket olvasni, fogalmazást gyakorolni.

Mindemellett, ha nem sikerult a nyelvvizsga abba megint kemènyen belemèlyedni augusztusra.:(

Szerintetek ez menne nekem? Vagy túl válalom magam ès rá megy a nyaram.

18/L



2016. jún. 15. 11:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Tutira rámegy a nyarad, de megéri, nem?
2016. jún. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy rámegy ès megèri, csak fèlek belevágni. Sok pènz, szorgalom, idő kell hozzá.
2016. jún. 15. 11:22
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez így igaz. Sok pénz, idő és kitartás, de gondolj bele, mennyivel lennél előrébb, ha mindez már a tiéd lenne. Nem ér meg pár hónap hajtást? 12-re lenne jogsid, nyelvvizsgád és két jó érettségid. Azért az nem lenne semmi!


Ha pedig nem teszed? Talán egyik sem lesz meg. Nincs garancia, de én afelé mennék, amelyik a jobb irányba vezet.

2016. jún. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tapasztalatból mondom, hogy ne kezd most el a jogsit, mert nagyon sok időt felemészt.

Én is 12.-ben csináltam, nyelvvizgsa, érettségik mellett és rossz volt, mert nem volt időm rendesen szórakozni, pihenni. Ráér a jogsi érettségi utáni nyáron is.

2016. jún. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

11. után, nyáron csináltam a jogsimat és a nyelvvizsgát is. Igaz, hogy nyelvvizsgára csak 2 hét felkészítő tanfolyamon voltam, de akkor is.:) a jogsim november közepén jött meg, tehát valamikor októberben vizsgáztam (nem emlékszem, bocsi.:( ), és mindkettő meglett.

Tegnap pedig befejeztem az érettségit is kitűnő bizonyítvánnyal.:) ha időben elkezded akkor nem lesz olyan vészes. Én június 15.-én kezdtem.


Ui.: én is bejárós vagyok/voltam.:)

2016. jún. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Huuuuu már nincs visszaút, mert belevágtam.

Tegnap jelentkeztem a kresszoktatásra. Ès már tegnap meg volt az első órám. ( Hát ez ijesztően gyors volt)

Jövőhèt pèntekig fog tartani a tanfolyam.

8 napon keresztül, mindennap 3 órában tanítanak minket. Aztán adnak 2 hèt felkèszülèsi időt, majd jön a vizsga. Egèszsègügyi vizsga, aztán augusztusban, ha minden jól megy elkezdhetek lassan vezetgetni is.

Vezetès közben már csak elkezdhetek a nyelvvizsgamra is kèszülni. Remèlem legalábbis.

Remèlem, hogy minden meg lesz ès sikeresen, hamar vègzek. :)

Jövőnyáron már nem tudom megcsinálni a jogsit, mert remènyeim szerint már nem ott leszek szeptemberbe ahol vègeznèm a kresszt, tehát másik városba.:S

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

2016. jún. 16. 09:08
 7/7 anonim ***** válasza:

Vágj bele csajszi, sokkal előrébb leszel.

Nehéz lessz, demegéri.

2016. jún. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!