Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felek a szóbeli érettségitol!...

Felek a szóbeli érettségitol! Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kedd delutan szóbeli érettségizek es nagyon ideges vagyok!

Tanultam ra, de ugy erzem mindent elfelejtettem! Sajnos csak magolva tudok tanulni.. Még van jo nehány tetelem de azokat megprobalom addig megtanulni! Tapasztalatok??? Tanárok belekerdeznek ha nem tudok semmit? Atlaszbol es forrasbol sokmindent ki lehet nezni??

Koszonom



2016. jún. 16. 23:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem kár félni miatta, az írásbelijeidet valószűnűleg nem fogod lerontani vele. Persze az más kérdés, hogy havítani tudsz-e. Azt én igen nagy gondnak tartom, ha valaki csak magolni tud, mert he nem érted meg összefüggéseiben, amit tanulsz, az használhatatlan tudás, még ha az érettségin vissza is tudod mondani. Az atlasz akkor hatalmas segítséga töri érettségin, ha alapvetően tájékozott vagy, és képes vagy magadtól gondolkodni. A szükséges tényadatok nagy részét ki lehet belőle nézni, ha használod az eszed meg az előismereteid, könynen össze lehet rakni belőle a tételt. A szóbeli úgy szokott kinézni, hogy beszélsz önállóan a tételről, majd ha végeztél, akkor kérdezhetnek, ha keveset tudsz, azért, hogy a lehető legtöbbet húzzák ki belőled, ha nagyon jól ment, meg kíváncsiságból/max pontért.
2016. jún. 16. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

töriből nagyon sok forrás van a tételben, az szerintem nem vészes, de tényleg jó lenne ha értenéd amit megtanultál..

magyarból lehet bejön a magolás

2016. jún. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is féltem. 1850 óta majdnem mind így voltunk vele, aztán túléltük, pár tízmillió ember. Te is túl fogod. Csak gondolj arra, hogy nem vagy egyedül.
2016. jún. 17. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A barátom tegnap volt, nulla tanulással (év közben odafigyelt órán meg tanult, de az írásbeli óta kb. két órát szánhatott rá max) és ötös lett neki minden, a német négyes. Aztán találkoztunk a Tescoban a jegyzővel és azt mondta, az elnök megjegyezte a némettanárnak, hogy ötöst kellett volna adni. :)


De lesz:

-atlaszod/szöveggyűjteményed/versesköteted/Bibliád/könyved

-forrásod a tételben

-fél órád

...tehát szerintem simán össze lehet hozni akár IQ-ból is egy jó kis feleletet, ha ott voltál órán meg van egy alapműveltséged. Pl. nekünk regionális költő Kazinczy, úgy felelt a barátom, hogy a születési helyet meg se említette, csak a nyelvújításról dumált. :)

2016. jún. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Uuuu koszonom a válaszokat, hat ejjel nappal csak tanulok annyira izgulok, de remelem ha nem nagyon fogom tudni akkor segítenek:)
2016. jún. 17. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!