Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Állatorvosira jelentkezők!...

Állatorvosira jelentkezők! (2016) Ki hány ponttal vág neki a felvételinek?

Figyelt kérdés

2016. jún. 17. 19:06
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
457
2016. jún. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 dorinakovacs válasza:

430

Ezzel van esélyem?

2016. jún. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Szerintem van esélyed, hátha nem emelik túlzottan a ponthatárt ;)
2016. jún. 20. 08:12
 4/22 dorinakovacs válasza:

Végül 437 pontom lett, nagyon remélem, hogy elég lesz ennyi :)

Neked kérdező mennyid van? :)

2016. jún. 23. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

1-es vagyok: Szerintem 437 bőven elég lesz.

Én 425-430 körülire saccolom a ponthatárt (igen, tudom, tavaly csak 415 volt, de idén sokkal többen jelölték meg összességében is, és első helyen is a szakot, mint tavaly, és az idei érettségik is több, mint korrektek voltak.)

2016. jún. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Szerintem is annyi elég lesz :) Nekem 467 :)
2016. jún. 23. 12:31
 7/22 A kérdező kommentje:
Ti voltatok már alkalmasságin? Hogy néz ki ez a dolog? :)
2016. jún. 23. 12:34
 8/22 anonim ***** válasza:

1-es vagyok:

Én voltam: Semmi nem volt azon kívül, hogy ki kellett fizetnem 4700 forintot (1700 a tüdőszűrésért, 3000 az alkalmasságiért). Ugye a tüdőszűrés eredményével kellett mennem az alkalmasságira. Ott egy űrlap alapján végigkérdezgettek arról, hogy vannak-e egészségügyi problémáim (egyes betegségeket, betegségcsoportokat külön kiemeltek, pl. cukorbetegég, magas vérnyomás, rákos hajlam, rövidlátás, hallásproblémák, volt-e valaha bármilyen műtétem stb., de semmi olyat, aminek speciálisan köze lehet az állatorvosi munkához), vérnyomást mértek és annyi.

Mondjuk persze egyáltalán nem bántam, hogy gyorsan, gördülékenyen ment a dolog:))

Még talán csak annyi, hogy időpontot kellett kérnem (de aznap, amikor én mentem, rajtam kívül nem volt senki)

2016. jún. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:

nekem 460 pontom lett.

én is voltam alkalmasságin, itt ingyen megcsinálták, a tüdőszűrő leletet kellett magammal vinnem:


Egészségügyi alkalmassági vizsgálat


Minden állatorvos szakra jelentkező levelet kap a kar dékánjától a felvételi eljárás folyamán, mellyel a vizsgálatra jelentkezhet.


A vizsgálatot az Országos Munkahigiénés és Foglalkozás-egészségügyi Intézet végzi. A háziorvos igazolása nem elegendő.


Tájékoztatjuk Önöket, hogy a Nemzeti Munkaügyi Hivatal Munkavédelmi és Munkaügyi Igazgatóság Munkahigiénés és Foglakozás-egészségügyi Főosztályának főosztályvezetője az alábbi javaslatot adja az állatorvosi szakra hozzánk jelentkezett pályázók egészségügyi alkalmassági vizsgálatának elvégzési módjáról.


Az intézet hétfő, kedd, szerda, csütörtöki napokon délelőtt 8.30-tól 11.00 óráig terjedő időszakban tudja fogadni a jelentkezőket a vizsgálatok elvégzése céljából. Telefonos egyeztetésre nincs szükség. A Vizsgálat helye: 1096 Budapest, Nagyváradt tér 2.


A következőket szíveskedjenek magukkal vinni:


Személyi igazolványt és TAJ kártyát,

1 éven belüli mellkas röntgen vagy tüdőszűrő eredményt,

Igazolást a háziorvostól előzetes ill. meglévő betegségeikről, illetve betegségekre irányuló dokumentumokat,

Ha van valamilyen idült betegsége, egészségi elváltozása az arra vonatkozó leleteket, zárójelentéseket,

Szemüveghasználók a szemüvegeket.


ez persze csak annak segítség, aki Budapesten él, vagy a közelében.

2016. jún. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

1-es vagyok:

NEM egy helyen intézik az alkalmasságit, még Budapesten belül sem! A levélben, amit az egyetem küldött, szerepel, hogy hol kell utánanézni, hova kell menni - lakóhely szerinti beosztás van. (Ha jól emlékszem, Egészségügyi Közlöny 2008/1-es szám, kb. 230. oldaltól.) NEM csinálják meg máshol, csak ott, ahova az ember lakóhelye szerint tartozik.

2016. jún. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!