Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen OKJ-t végezzen el az,...

Milyen OKJ-t végezzen el az, aki több nyelven beszél?

Figyelt kérdés

Ha valaki magas szinten beszél 4 nyelven, akkor milyen tanfolyamot lenne érdemes elvégeznie? Eddig idegenvezető-és utazásszervező képzésre gondoltam, de van esetleg olyan, aminek több értelme lenne?


Ahhoz pl. mi kell, hogy valaki luxushajón dolgozzon, milyen munkákat lehet ott végezni? Vagy a stewardess képzés?


Köszönöm előre is a segítséget, véleményeket! :)


2016. jún. 18. 22:34
 1/1 nobile86 válasza:

Kedves Kérdező,


Sajnálom hogy csak most találtam meg a kérdésed. Sikerült találni vmit?

Attól függ mit szeretnél csinálni? Írod hogy miket lehet-e vajon, de azt nem írod hogy szeretnéd-e ezeket. Ha OKJt nézünk biztos vannak a felvetett szakmákban képzések.

Én googleznék ezekkel kapcsolatban, mert nincs tapasztalatom OKJval.

Milyen nyelveken dolgoznál egyébként?

Érdemes lehet még netán nagykövetségeket megkérdezni hogy náluk mennyire kell adott nyelv és milyen végzettséghez kötik a felvételt.

. Én még elgondolkodnék fordításon, tolmácsoláson is, esetleg a tanításon, de akkor inkább adott kulturális intézetnél. A tolmács-fordítónál fontos, ha olyan papírt szeretnél ami Európa szerte elfogadott csak az ELTE vagy a BME tolmácsképzései, vagy fordító képzései jöhetnek szóba, amik általában 1-2 évesek 250-300000 Ftos tandíj / 6 hónap. Én is gondolkodtam ilyesmin, aztán elijesztettek az árak, meg az hogy az előbb említett képzéseket elvégzi az ember, de csak nappalin lehet őket elvégezni, főleg a tolmácsot. Szóval ha magamból indulok ki, ok, kifizetem, járok is rá, de mit eszek közben amikor a suli miatt dolgozni sincs időm? Remélem, ha vonz a tolmácsolás-fordítás, hamarabb belevághatsz mint én, mármint ha érdekel.

Tolmácsolás helyett egy multinál kötöttem ki, és itt is, és más cégek hirdetéseinél is azt látom hogy kellenek ám a nyelvek, az alap angol mellett, de a több nyelves helyeknél a felajánlott munkáknál inkább helpdesk, vagy más technikai segítséget biztosító csapatokba keresnek embereket, vagy minőségellenőrzéshez. Persze akár kintlévőségkezelésnél, vagy más, az ügyfélszolgálatnál lényegesen nyugodtabb légkörű pozíciókba is keresnek munkaerőt, de ezeknél kevesebb a beszéd is, mert nem telefonál rád x percenként egy idióta akinek minden kellett volna már tegnapra, vagy vki aki egy egyszerű mailben sem tud tájékozódni és lépésenként kell vezetni hogy hova kattintson.

Remélem segítettem.

Szép napot!

2016. dec. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!