Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tárgyfelvétel mindenféle...

Tárgyfelvétel mindenféle határidő lejártával az egyetemen?

Figyelt kérdés
Igen megvan az hogy tárgyfelvételi időszak, utána az utólagos felvételi kérelem, és az azon kívülieket elutasítják. Ámde nálam érdekes helyzet alakult, mert teljesen megvoltam róla győződve, hogy mindent szépen felvettem, és mivel levelezős vagyok így fel sem tűnt, hogy egyet kihagytam, mert ugye nem ellenőrzik ki jár be. Hűségesen jártam órára, és még jegyet is szereztem, ám most szembesültem vele, hogy hoppá, a tanár nem tudja beírni, vajon miért. Érdemes egyáltalán írni ez ügyben a tanulmányinak, vagy már teljesen fölösleges erőltetni, majd legközelebb felveszem.. ?

2016. jún. 21. 13:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Beszéld meg a tanárral, hogy hogy tudod felvenni a tárgyat, lehet el tudja intézni. Vagy kérelem, ha meg van a jegyed belőle, vagy méltányossági kérelemmel esetleg. Vagy megbeszéled a tanárral, hogy felveszed a tárgyat következő félévben és nem kell bejárnod rá és adja meg a jegyet belőle, amit szereztél.
2016. jún. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mindenképp próbálj rá.Nekem olyan volt, hogy előre hozott vizsga volt, aztán vizsgaidőszakban csak fel kellett venni, de nem mentél be vizsgázni, hanem automatikusan beírta a tanár az eredményeket.

Na, hát én sikeresen nem vettem fel a vizsgát és akkor vettem ezt észre, mire elfogyott az összes alkalom.Felhívtam a tanszéket, 5 perc! múlva már volt kiírva vizsga.Az más kérdés, hogy további x száz ember kapott értesítést új vizsgakiírásról, de nem téma:D

2016. jún. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A tanár javasolta hogy keressem meg a tanulmány osztályt ezzel, de hogyan is működik ez a kérelemezés? Személyesen kell, vagy emailben is jó, van hozzá valami minta? Lehet butának tűnök, de még csak elsőéves vagyok és levelezősként még kevésbé tudom mi merre hány méter :D
2016. jún. 21. 14:48
 4/4 anonim ***** válasza:
Vannak egyetemek, ahol minden hallgatóhoz rendelnek egy ügyintézőt. Ha van nálatok ilyen, akkor a te ügyintéződet keresd meg, személyesen és mond el neki, mit javasolt a tanár, és tudna-e neked segíteni ezt megoldani. E-maillal is megpróbálkozhatsz, de szerintem személyesen jobb.
2016. jún. 21. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!