Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik OKTV-re a legkönnyebb...

Melyik OKTV-re a legkönnyebb felkészülni, úgy hogy nem vagyok zseni?

Figyelt kérdés
Matekon (emelt szinten tanulom gimnáziumban), angolon, magyaron, francián, esetleg törin? A matek és az angol megy a legjobban, viszont nem tudom hogy kellő szorgalommal betudom e érni a zseniket (az átlagnál jobb vagyok)? Ha igen hogyan készüljek?

2016. jún. 28. 18:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Miért akarsz ennyire OKTV-zni? Nem annyira látom értelmét. Ezért kérdezem. A "zseni" meg relatív.
2016. jún. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Kellene a +10pont a felvételinél! Illetve szeretnék a tanáraimnak, szüleimnek és legfőképp magamnak bizonyítani! :)
2016. jún. 28. 18:39
 3/12 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem hozzátenni, hogy angolból járok különtanárhoz, matekból meg szeptembertől fogok.
2016. jún. 28. 18:42
 4/12 anonim ***** válasza:
58%

Az OKTV azoknak van kitalálva, akik évek óta járnak tanulmányi versenyekre bizonyos tantárgyakból, és rendre eredményeket érnek ott el. Ez nem így működik, hogy hipsz-hupsz a semmiből felkészülök egy OKTV-re, és bekerülök az első 30-ba (annyitól van plusz pont ugye)


Amúgy nézz meg egy-két feladatsort, és dönts az alapján, hogy ez neked való-e. A matekhoz nem emelt szintes tudás kell, hanem készség, hogy megjöjjön minden ihlet ami a feladatok megoldásához kell. Az angol már más kategória, az tanulható (ha van felsőfokúd, az már egy jó alap)


Amúgy miért olyan égetően fontos az a +10 pont (ha jól gondolom a 90 többletpontod már megvan)

2016. jún. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
17%
Nyelvvizsga?
2016. jún. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én francia OKTV-ztem idén. A második körig jutottam, ott kihullottam, így a legjobb 40-ben voltam bent - jövőre lehet, hogy újra megpróbálom. Én ezt akkor ajánlom, ha tényleg nagyon penge vagy nyelvből, mellette pedig van egy általános műveltséged is. Mert rendben van, hogy a nyelvtani feladatokra felkészülsz, de pl mi a szóbeli előtt semmi infót nem kaptunk. Aztán olyan témák voltak, hogy sokan csak néztek (jogosan):

- diszkrimináció

- halálbüntetés pro és kontra

- eutanázia

- munkanélküliség, bevándorlók kérdése, stb.

És ez csak egy pár a sok százból. A szakszókincs alapból elvárt, mellé pedig kell a jó kommunikációs készség és az ötletek is. Én is inkább a szóbelin hasalhattam el, mert a nyelvtani és fogalmazós része tanulható, gyakorolható.

Bár ez a kéttannyelvűsök köre volt, nem tudom, a 'sima' milyen.

2016. jún. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
30%
A nyelvi OKTV-k a "legkönnyebbek". (ha jó vagy)
2016. szept. 1. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 dq ***** válasza:
45%

" Az OKTV azoknak van kitalálva, akik évek óta járnak tanulmányi versenyekre bizonyos tantárgyakból, és rendre eredményeket érnek ott el. Ez nem így működik, hogy hipsz-hupsz a semmiből felkészülök egy OKTV-re, és bekerülök az első 30-ba (annyitól van plusz pont ugye) "


Tehát olyan tárgyból, amit későn kezdenek el oktatni, abból lehet a leggyorsabban (vagy egyáltalán!) beérni a többieket.

Filozófia, mondjuk.

2016. szept. 1. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
48%

Szerintem ez hülyeség. Nem kell előtte versenyekre járni ahhoz hogy oktv én sikeres legyél...

Ha van egy jó alaptudásod és kreatív vagy, már benne is vagy a második fordulóban. Utána meg már csak a típusfeladatokat kell ismerni, hiszen mindig ugyanolyanok

Legalábbis én ezt tapasztaltam, és így benne benne is voltam a francia oktv döntőben

2018. máj. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
48%

"Szerintem ez hülyeség. Nem kell előtte versenyekre járni ahhoz hogy oktv én sikeres legyél...


Ha van egy jó alaptudásod és kreatív vagy, már benne is vagy a második fordulóban. Utána meg már csak a típusfeladatokat kell ismerni, hiszen mindig ugyanolyanok"


Próbálj meg matekból erre apellálni, garantáltan elhasalsz az első fordulóban

2018. máj. 31. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!