Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ki kell állítaniuk a diákomat...

Ki kell állítaniuk a diákomat újra ha azt elvesztettem de már leérettségiztem és nem vagy az iskola tanulója?

Figyelt kérdés
Szeptemberig még jogosult lennék a diákom használatára de elvesztettem azt. Az iskolában azt mondták hogy már nem állítják ki mert "kiszedek a rendszerből" és hogy várjak szeptemberig és majd kiállítja az iskola ahol továbbtanulok. Ki kell állítaniuk vagy nem érdemes próbálkoznom?

2016. júl. 7. 21:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kérj egy papírt, ami igazolja hogy október 31-ig még diáknak számítasz.
2016. júl. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Eleve le kellett volna adni év végén, mert a törvény azt írja elő, és igazolást kellett volna kapnod helyette.
2016. júl. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Év végén le kellett volna adnod, az öcsémnek is így volt. Ha továbbtanul az új tanévben kap majd újat, addig pedig gy igazolást kapott róla, ezt te is ki tudod kérni.
2016. júl. 8. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

egy érettségizett barátomnak sem vették el a diákját. az szerintem csak általánosban van, gimiben a matrica jelzi az érvényességét. Remélem kiadják azt a papírt.


VISZONT mi a teendő ha nem akarják megcsinálni?

2016. júl. 9. 19:45
 5/6 anonim ***** válasza:
Pont a matrica miatt írja elő jogszabály, hogy a jogvisdzony megszűnésekor be kell vonni, mert matricát később szerezhetsz rá jogtalanul, míg az igazolás lejár és kész.
2016. júl. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
És nem kell kiállítaniuk, egyébként se az iskola csinálja. Igazolást kell csak kiadniuk.
2016. júl. 9. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!