Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha átsorolnak állami ösztöndíj...

Ha átsorolnak állami ösztöndíjas kategóriába a jó átlagom miatt, Magyarországon kell ledolgoznom xy évet?

Figyelt kérdés
Bombáznak az értesítőkkel, hogy jó az átlagom, és esélyes vagyok az átsorolásra önköltségesből államilag támogatottba. Fontos lenne tudnom, hogy az ilyen átsorolás következménye-e nem csak a díjmentes tanulás, de a feltétel is, hogy a tanulmányaim elvégzése után itt kell maradnom? Azért lettem ugyanis önköltséges, mert nem vagyok magyarországi, és már most biztos vagyok benne, hogy az iskola elvégzése után haza szeretnék költözni, és otthon keresni munkahelyet. Amennyiben a váltás kötelezne az itt maradásra, nem fogok élni a lehetőséggel.

2016. júl. 9. 11:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
ha átkerülsz államira, magyarországon kell maradnod ledolgozni, vagy visszafizetni
2016. júl. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha határon túli magyar vagy, nézz utána, hogy nem dolgozhatsz-e otthon, mert a röghöz kötés első verziójában volt ilyen lehetőség is. Akkor még a kétszeresét kellett ledolgozni az állami féléveknek, azóta ez is változott.
2016. júl. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha át is sorolnak, csak akkor leszel államis, ha vállalod az ezzel kapcsolatos kötelezettségeket. És igen, a kötelezettség ugyanúgy vonatkozik rád is, persze csak az államin eltöltött félévek vonatkozásában. Tehát ha pl. 4 félévet leszel most államin, akkor 4*150 napot kell ledolgoznod a végzést követő 20 éven belül, vagy vissza kell fizetned a 4 félév önköltségének a felét.


Akárhogy is nézzük, jobban jársz, ha átsorolnak, mert még ha fizetned is kell, akkor is csak annak a felét, amit most kéne, ráadásul csak 20 év múlva (arról ne is beszéljünk, hogy ki tudja, milyen politikai környezet lesz itt akkor, fogja-e tőled valaki követelni ezt). Még a rárakott kamatokkal is bőven alatta leszel.


Egyébként azt is fontos kérdés, hogy nem vagy magyarországi. Ez mit jelent pontosan? Ez esetben rád más szabályok is vonatkozhatnak rád.

2016. júl. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Szlovákiai vagyok, papíron szlovák állampolgár magyar nemzetiséggel.
2016. júl. 12. 20:01
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor gondolom vonatkozik rád a szomszédos államokban élő magyarokról szóló törvény. Ebben az esetben a saját országodban is teljesítheted a kötelezettséged. Ráadásul az ilyen munkaviszonyt kétszeresen kell figyelembe venni, vagyis fele annyit kell ledolgoznod 20 éven belül.
2016. júl. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem. Nagyon szépen köszönöm!
2016. júl. 13. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!