Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? El lett rontva az...

Mit tegyek? El lett rontva az életem, van erre megoldás?

Figyelt kérdés
Szóval gimi elején jó tanuló voltam,mindig is orvosnak készültem de aztán megtört valami és sokat lógtam stb. Érettségi után kihagytam egy évet, tavaly ősszel bejutottam a gyógyszerészetire,de félbehagytam. Azt se tudom mit akarok,ezt folytatni vagy orvosnak tanulni? Nagyon érdekel,de mindenképp szeretnék jól keresni és nem egy lepukkant kórházba dolgozni,ahol lenéznek az emberek. Mit tegyek? 21 leszek nemsokára...
2016. júl. 16. 17:08
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

Sok az ismeretlen az egyenletben.

Jobban kikéne fejtened.

Na de gimis időszakod már nem érdekel senkit, a gyógyszerészeti félbehagyása gondolom nem véletlen történt. Ha nem anyagiak miatt hagytad abba, akkor kár erőltetni.

Ha az orvosi az álmod, akkor hajrá!

(Jól keresni? :D Még mindig gyerek vagy, jól keresni szakmával is lehet, csak külföldre kell menni)

2016. júl. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
38%

Én sem szeretném, ha ilyen döntésképtelen ember próbálna gyógyítani engem...


Szerintem kezdj másba.

2016. júl. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
Fogorvosiban nem gondolkodtál még? Azért kérdem, mert azért így is orvos lennél, tulajdonképpen ugyanazokkal a kompetenciákkal, mint orvosin, DE: nagyon biztos megélhetés, az ország tele van üres körzetekkel, egy kezdő fizetése is már annyi, amivel nem kell minden fillért kuporgatnod, nincs kötelező ügyelet, sem maguk alá csináló öregek, akik hozzád vágják a teli ágytálat, ha nem hallgatod végig az unokanagykabátjuk halál tusáját (megtörtént eset egyébként, de azért persze nem ez az altalános jellemző, ezzel az eltúlzott példával minden ilyen kellemetlenséget ki akartam zárni). Nem a létra aljáról kezded, plána ha körzetben dolgozol és nem kórházban, klinikán, magadnak vagy a főnöke, vagy vkinek vagy az alkalmazottja, de nem az van, hogy ott vagy 30 éves felnőtt emberként, és úgy beszélnek veled, mint egy ostoba hülyegyerekkel...plusz, nincs akkora felelősség a válladon. Itt is résen kell azért lenni, meglepő, de egy felelőtlen fogrovs is tud halált előidézni, de azért nem ez az általános jellemző :) itt leggyakrabban, ha vmit nagyon el is nézel, akkor is max "csak" egy fog bánja, de most képzeld el, hány vakbelet diagnosztizálnak félre, a vakbélgyuszi pedig halálos lehet már pár nap után is... Es ez egy általános bagatel példa.
2016. júl. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
61%

mindenképp szeretnék jól keresni és nem egy lepukkant kórházba dolgozni,ahol lenéznek az emberek.


Ne menj orvosnak, tedd meg ezt a szívességet.

2016. júl. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A legböszmébb Feri ***** válasza:
12%

Szerintem fejezd be a bohóckodást, és irány a BME-VIK!

Elvégezni tuti nem fogod, de legalább megtudod, ki és mi a magyarok Istene. Sírva fogsz visszaszaladni gyógyszerésznek.

2016. júl. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Azt csináld, amit igazán szeretnél.


Én voltam olyan jó tanuló, hogy simán felvettek volna orvosnak vagy ügyvédnek, mégis tanár lettem, mert ez volt az álmom. Lehet, hogy tizede a fizetésem, r ráadásul a tanári hivatás társadalmilag sem a legelismertebb, mégis boldogabb vagyok, mintha bármi mást csinálnék.


27/N

2016. júl. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!