Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Női tűzoltó lehetőségek? Hogyan?

Mistycsay1956 kérdése:

Női tűzoltó lehetőségek? Hogyan?

Figyelt kérdés
Hogyan lehet bejutni a tűzoltóságra? Milyen lehetőségek vannak? Főiskola muszáj? és ha igen akkor milyen feltételek vannak és hogyan? Nagyon hálás lennék a válaszokért. Nagyon szeretnék bekerülni a tűzoltósághoz, mivel nő nem lehet kifejezetten tűzoltó ezért csak irodai munkára lehet menni. De ha már ennyivel tudnám segíteni a lánglovagok munkáját, akkor szíves örömest!

2016. júl. 18. 07:39
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha nem változott idő közben nő nem lehet tűzoltó, szóval tényleg max. irodai munkásként tudsz bekerülni (vagy takarítói személyzet vagy büfésnéni, ezekhez képzettség se kell külön). Irodai meló változó, nem mindegy hogy a tűzoltóság melyik részén dolgozol irodán és mit. Van ahova elég egy OKJ, amihez kell diploma. Könyvelőként el tudsz helyezkedni mérlegképessel egy laktanyában ahol mivel nem kell sok pénzügyi dolgot csinálni össze szokták mosni a dolgokat a HR-es munkakörrel. Lényegében a bérfejtést kell csinálni, alkalmazott fel/átvétel, kapcsolattartás stb, ez mérlegképessel vagy OKJval is mehet.

De ha felsőbb körökben akarsz dolgozni kelleni fog a diploma.

2016. júl. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! igen hivatásos szeretnék lenni, annak utána olvastam, hogy a közszolgálatira kéne menni, de nem tudom , hogy mi lehet az ami kifejezetten a tűo-ra szól.(itt arra gondolok , hogy mióta a katasztrófavédelmet ráültették azóta nem tudom, hogy mit lehet illetve érdemes elvégezni) illetve azt, hogy ha elvégzem akkor fel is vesznek? vagy kérdéses?
2016. júl. 18. 12:57
 3/9 Csicsky ***** válasza:

A tűzoltók honlapján nézz körül.


Jelentkezés tűzoltónak:


[link]


[link]


Női tűzoltók:


[link]


[link]


[link]

2016. júl. 18. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2016. júl. 18. 14:04
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az első linked a lánglovasos oldalon ahol a kérdések vannak kapásól a negyedik:


"Nőként is vonulhatok?


Az általános értelemben vett vonulós tűzoltói szolgálatot nő nem láthat el, de számtalan beosztás nyitva áll előttük."


Ezek után vagy az oldal nem megbízható vagy a képeken szereplő nők nem igazi tűzoltók csak PR képek. Főleg hogy szöveg egyiknél sincs, csak a harmadiknál ami nem női tűzoltókról szól, hanem szóvívőkről.

2016. júl. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Csicsky ***** válasza:
A feltett kérdéssel kapcsolatban ez található az interneten. Én sem tudom eldönteni, hogy most ez valójában hogyan is van. Ezt majd a kérdezőnek fog kelleni tisztáznia a honlap üzemeltetőivel.
2016. júl. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm Mindenkinek a választ
2016. júl. 24. 13:45
 8/9 anonim válasza:
önkénteseknél lehetsz vonulós, de hivatásosként nem. ha nagyon hivatásos akarsz lenni, akkor rendőrséget, katonaságot ajánlanám figyelmedbe, ott van esély, ha letolod a fizikait. Én igazából nem választanám a katasztrófavédelmet, rendőrség, katonaság jobb pálya, több lehetőséget látok benne, de te döntesz.
2016. aug. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2016. okt. 1. 08:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!