Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit kell tanulnia egy CNC...

Mit kell tanulnia egy CNC esztergályosnak?

Figyelt kérdés

A CNC programozásán kívül még mit kell tanulniuk pl. egy okj tanfolyamon?

(pl.: anyagismeret, gépelemek, géprajz, stb)



2016. júl. 20. 22:04
 1/5 anonim válasza:

Attól függ! CNC-gépkezelő vagy CNC-programozó akarsz lenni

Mivel írtad hogy, "programozás kívül" így a 2. szavazok. Én majdnem az vagyok csak abba hagytam ezt a szakmát. Elvégeztem egy gépészeti sulit, leérettségiztem, kaptam egy gépészeti alapismeretek papírt amivel majd mehetnék programozóira 2 éves OKJ! Szval alapfeltétel a gépészeti suli megléte " érettségi

2016. júl. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

A suliban tanultam ! 9. évfolyam: kézi esztergálás, anyagismeret, balesetvédelem, alap gépészeti ism., műszaki rajz. 10. évfolyam: géépi esztergálás, szerkezet tan, kötések, és a 9 évfolyam tantárgyaim maradtak!

11. évfolyam: AutoCad alap szint, gépgyártás, gyalulás vésés, lánghegesztés, ívhegesztés, + 10 évfolyam!

12. évfolyam : Gépgyártás technológia, Pneumatika, 3d rajzprogram + AutoCad felső fokon, anyagismeret, mértan, szerkezettan, munkavédelem,balesetvédelm,tűzvédelem, gyalulás CNC programozás + kezelés

2016. júl. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

első is meg a második is én voltam ! :D írok egy harmadikat is :D

most hogy ezek megvannak +leérettségiztem így kaptam meg a gépészeti alapismeretek papírt most mehetnék pl 1 éves okj ra sulimban gépgyártás technológiára vagy a 2 éves okj cnc programozóira, de nem megyek meg is mondom miért!

Gondolom néztél hogy, miket tanultam, és most azt hiszed okos vagyok pedid nem, miért? azért mert hegesztő, eszterga, cnc minden 200 éves masina alig működnek... Szval csak papírom van, semmi más nincs.. Le vannak égve az iskolák nagy része, semmire nincs pénz ..

2016. júl. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

1. Igen a programozóra gondoltam.

Vannak olyan okj-ék is amikhez nem kell gépész szakmai éretségi.



OKJ-n konkrétan miből áll a tananyag arról nem tudnátok valamit írni? (ha gimnáziumi éretségivel megy valaki oda?)

2016. júl. 27. 20:26
 5/5 anonim ***** válasza:
Az tök mindegy milyen érettségid van , mert okj-n előröl kezdik mármint a két évesen. Először úgy is az elején kezditek egyszerű programokal aztán jönnek a korrekciók szerszámkopások meg a külömböző ciklusok és végül a cad/cam promgramok amik annyit jelentenek, hogy számitógépes rajzolás tervezés 3d és 2d-ben
2016. okt. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!