Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha nem vesznek...

Mit csináljak, ha nem vesznek fel egyetemre?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok, szimpla gimnáziumi érettségivel. Ha nem jutok be, pótfelvételizni nem tudok, mert a fizetős képzéseket nem tudnám kifizetni. A szüleim azt mondták, ők nem fognak engem eltartani, oldjam meg. Viszont nincs semmi szakképzettségem, így hol tudnék dolgozni?
2016. júl. 23. 12:46
 1/2 anonim ***** válasza:
Menj el OKJ-s képzésre, és mellette tudsz dogozni diákmunkán meg gyakorlatra adnak ösztöndíjat is. Ha mindenképp dolgozni akarsz gyárakba eltudsz majd menni valamennyit haza adsz a szüleidnek, többit félreteszed jövőre megpróbálod újra az egyetemet meg munka alatt nyugodtan tanulhatsz valamit. Én 19 évesen elmentem dolgozni mert akkor adva volt nekem egy nagy lehetőség, mellette estin tanultam utána a munkahelyem még beiskolázott logisztikai képzésre mert mondták ha már van targoncásom mert azt tanultam munka mellett akkor legyen logisztikai is, és mehetek raktárba. Így is lett raktáros lettem nem kell megszakadnom, viszonylag meg is fizetnek és nem kell 3 műszakba kínlódnom.
2016. júl. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
75%

Én most az egyetemi tanulmányaim közepén döntöttem úgy, hogy megállok egy évre. Azt fogom csinálni, amit akkor csinltam volna, ha egyetem előtt egyből halasztok(de jó lett volna inkább akkor...).

Dolgozom majd(fogsz tudni találni munkát, főleg, ha városban laksz), nyelvet tanulok, hódolok a hobbiknak, és pár hónapra kimegyek Angliába is.

2016. júl. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!