Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehet még belőlem gazdasági...

Lehet még belőlem gazdasági szakember? ( Lent )

Figyelt kérdés

Sziasztok. Kicsit hosszú lesz amit írok.


A helyzet az, hogy elrontottam pár dolgot az életemben. 6.osztályig kitűnő tanuló voltam, aztán valami történt, romlott az átlagon. Olyan 3-4 es tanuló lettem. Mindig azt mondták nekem, hogy én csak magolok, nem tudok valójában semmit, és elment a kedvem tőle, nem volt motivációm, így nem is érdekelt. Tovább tanultam vendéglátós suliban, de rájöttem, hogy engem ez nem érdekel, és nem akarok örökké felszolgáló lenni. Eközben megtaláltam azt a szakmát, ami igazán érdekel, ez a gazdaságtan. A tanulásra főleg a barátom ösztönzött.. Sokat beszéltünk erről, és sikerült megváltoztatnia a vilagnezetemet. Ő nagyon okos, mérnöknek készül. Atiratkoztam egy gazdasagtanos suliba, de sajnos gyenge iskola, a tanárok nem akarnak tanítani, mert a diákok nem akarnak tanulni. És a feketeleves: külhoni magyar vagyok, és az én országomban se tori, se matek érettségi nem kötelező, amire a tanárok felkeszitenének.( Ugye ezek lehetnének felvis tárgyak ) Gazdasagtanbol pedig csak szóbeli vizsgán lesz. Az egész magolás, semmi feladat, mint amik a magyarorszagi irasbelikben vannak. Emellett a matek oktatás is semmi. Barátom szerint most 9.ben azt tanuljuk, mint amiket ők 7.osztalyban. Az elméleti részét viszont nagyon szeretem. Mindenképpen magyarországi egyetemre mennék, mert nem vagyok jóban az itteni nyelvvel. Az elszántságom megvan, de valahogy úgy érzem, hogy nehéz a helyzetem, mert semmit sem tanítanak, és nem is úgy, ahogyan kéne. Amugy önköltségesre mennék, szóval nem a 460 pont a cél.


Szóval a kérdés. Szerintetek megoldható ? Miket javasoltok ? Hogyan tovább ?



2016. júl. 23. 23:23
 1/1 anonim ***** válasza:
Ha leérettségiztél és megvan a minimum pont, akkor simân jelentkezz magyar egyetemre! Gazdasági szakemberből sok van. Jó gazdasági szakemberből kevés. Ha megvan az érettségid és gele a minimum pont (280) akkor ki nem sz..rja le, hogy mikor milyen tanuló voltâl? Érettségire magadtól is fel tudsz készülni.
2016. júl. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!