Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet elerni 85-90%ot...

Hogyan lehet elerni 85-90%ot emelt torin?

Figyelt kérdés

Iden 75%-ot ertem el, viszont majusban kenytelen leszek ujracsinalni. Ha nem erek el minimum 86%ot, akkor nem jutok be az egyetemre. Tudnatok segiteni, milyen modszerrel tanultatok? Mert iden nagyon elrontottam, nagyon rossz modszerekkel tanultam, a nagyreszere mar most nem emlekszem. Nagyon orulnek a tanacsaitoknak, mert kisse ketsegbevagyok esve, hogy hogy fogok 85+ot irni, marpedig muszaj lesz.

Nagyon koszonom.


2016. júl. 24. 13:19
 1/5 A kérdező kommentje:
Es igen, ez a 75 nem olyan rossz, de a kedvencemet huztam szobelin, es a tesztem max pontos lett mert pont ott is csak az erossegeim voltak veletlenul, de pl egy par evvel ezelotti erettsegin szerintem megbuktam volna.
2016. júl. 24. 13:22
 2/5 anonim ***** válasza:

Idén 86%-ot értem el emelten.Én újraérettségiztem, csak február végén kezdtem el rá tanulni, előtte középszinten tanultam a történelmet, azt se vettem komolyan.

Esszéből elég sokat írtam, február óta hetente 3-4-et egészen májusig, ezt be kell gyakorolni mert szépen fel kell építeni, ehhez pedig kell az hogy egy tanár folyamatosan kijavítsa a hibáid.Tesztből majdnem az összes korábbi érettségit megcsináltam, azzal sokat lehet fejlődni.Szóbelin pedig az összes témakört felépítettük a tanárral, arra az az 1 hónap simán elég de érdemes mindet kidolgozni és gyakorolni arra hogy bármelyik tételről tudj 10 percet beszélni.

Könyvből én csak a régebbi Száray-könyveket ajánlom, sokkal jobb mint az új, több minden van benne.Nekem youtube videók és zanza.tv is sokat segítettek ha valamit nem értettem.

2016. júl. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:)
2016. júl. 24. 17:32
 4/5 anonim ***** válasza:
Én idén értem el 90%-ot. A következőként készültem fel: 1. hihetetlen jó töri tanárom volt (ezt azért írom az elejére, mert szerintem enélkül Ennyi ténylegesen ráfordított idővel nem értem volna el ilyen jó eredményt). 2. SZÁray könyveket olvasgattam (forrásokat órán mindig elemeztük- talalkoztam is veluk emelten), bár nem olvastam végig. 3. Megvettem B. Mátyus Gyöngyi és Bori István Történelem érettségi temavázlatok c könyveit (kozrp, emelt szint)- szintén olvasgattam. 4. Zanza videókat néztem (szerintem nagyon menő, lehet hogy nem emelt szint, de nekem sokat segített). 5. Részletesen kidolgozgattam az emelt szóbeli témaköröket!!- ha szeretnéd elküldöm neked őket (max pontra szóbeliztem, tényleg részletesek). Őszintén szólva, ha ezeket megtanulom (szóbeli témakörök) már írásbelire, szerintem 100%-ot értem volna el, így neked is ajánlom, hogy már írásbelire vedd át rendesen a szóbeli témaköröket (akár a tavalyiakat is, hiszen ugye a fele változik minden evben, legalábbis részben). Szerintem próbálj meg kreatívan tanulni, pl nézz zanzát, történelmi filmeket, elemezd a könyvbeli forrásokat (kepek, szövegek), hiszen az idei érettségi teszt szerintem teljesen azokra épült. Sok sikert! Egyébként ha elküldöd az email címedet, küldöm a szóbeli témaköröket szívesen 😊
2016. júl. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm nekedis:))
2016. júl. 25. 00:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!