Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nem vettek fel a kollégi...

Miért nem vettek fel a kollégiumba? Szeged, Öthalmi Diáklakások

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Másodéves hallgató leszek szeptemberben, eddig Szegeden az Öthalmi Diáklakásokban laktam. Már a 4. hónapban amit ott töltöttem nagy volt az üresedés, a háromágyas szobában egyedül voltam 6 hónapon keresztül, és sokan mesélték még nekem, hogy egyedül vannak mert rengetegen kiköltöztek.

Lassan eljött a felsőbb éves kollégiumi felvételi és beadtam a jelentkezésem megint ebbe a kollégiumba, úgy voltam vele,hogy biztos be fogok jutni. Szép is lett volna. Jelentkezésem helyhiány miatt elutasitották, ami szerintem egy vicc. Tudom, kell egy bizonyos számú helyet fenntartani az első éveseknek, de sok végzős is elment, a búcsúztatón rengetegen voltak. Szerintetek hogy lehet, hogy "helyhiány" volt a kollégiumba? Valami más állhat ez mögött? Miért nem teszi nyilvánosságra a kollégium a ponthatárokat, csak simán elutasitanak vagy felvesznek valakit? Előre is köszönöm a válaszokat.



2016. júl. 25. 20:38
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Fellebbezésbe le is irtam nekik, hogy külföldi vagyok, naponta 1 busz jár Szegedre, az is minimum 9-kor ér oda, és 15:40-kor megy is vissza. Aki például kiskunhalasi ami kb. ugyan olyan messze van Szegedtől mint az otthonom őket simán felvették. Családi hátterem sem fényes, mivel kevés pénzből kell megélni, és albérletbe menni nem birok, ami minimum 100 euró havonta.. Szóval ez jelentheti az egyetemi pályafutásom végét is...
2016. júl. 25. 20:42
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Testvérem ott lakik, és azt mondta, hogy jövőre kb kétszer több külföldit fognak felvenni, mint eddig, mert utánuk kapnak támogatást. Szóval ez van. Keress olcsóbb albérletet 2-3 lakótárssal.

Nem tudom milyen szakon vagy, de ha máshogy nem tudod megoldani, akkor legyél bejáró és vedd fel úgy az óráidat, hogy ne legyen reggel 8-tól. Bár ez a megoldás eléggé szakfüggő.

2016. júl. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
70%
Próbálkozz a Károlyiba jelentkezni, könnyű bekerülni.
2016. júl. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
#2 akkor tuti ez lehet a háttérben... kedves tőlük, hogy a külföldi magyarokkal igy bánnak, külföldiként semmi előnyünk sincs, sőt csak hátrányunk. Lehet meg sem kellett volna adnom nekik,hogy magyar állampolgárságom is van. Akkor lehet "igazi külföldiként" kezelnének...
2016. júl. 26. 00:55
 5/15 A kérdező kommentje:
#2 GTK-s vagyok, elvileg sikerül találnom egy elég olcsó albérletet, remélem szerencsém fog lenni. Minden nap beutazni kb havi 50.000ft. lenne
2016. júl. 26. 01:02
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Régen én is az öthalmiban laktam. Az egyik hozzászóló jól írja, külföldiekkel lesz tele. Szerintem nem csak te, mint határon túli szívja meg, hanem anyaországi magyarok is megszívják ezt. Nekik sem tetszik az ügy, hidd el. 4 évig éltem ott, más igazgató volt és más emberek irányították az irodát. Régen még simán a félév végén beadtad a jelentkezést és már pár napra rá nyugodt voltál, hogy felvesznek szeptembertől, sőt azt is tudtad, hogy a haverokkal ill. régi lakótársakkal fogsz lakni. Most már egy ideje megváltoztak a dolgok. Sajnos ez van, én is hallottam. Szívesen segítenék, csak sajnos már senkit sem ismerek, már nincsenek vezáim. :S
2016. aug. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert az SZTE azt csinálja, hogy felvesz egy csomó diákot, felveszi utánuk a támogatást és utána kidobja őket. Ezért volt olyan nagy üresedés.

De szerintem félévtől ha jelentkezel oda, simán felfognak megint venni abba a koliba, mert addigra megint jóval kevesebb egyetemista lesz.

2016. aug. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Jó lenne valamit tenni ez ellen, de gondolom az EHÖK meg mindenki tenne rá magasról... Aki külföldi (például németországi) és meg sem kottyanna neki a kb. 150-200 eurós albérletköltség azt pakoljuk be 10.000ft-os koleszba, SZTE-s logika :)
2016. aug. 7. 23:11
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Az SZTE meg az EHÖK is nagyon csúnya dolgokat csinálnak.

A Török Márk nem egy szentlélek, az tény. Amit viszont a SZTE-ről mond, az sajnos mind igaz. Olyan pénzek mennek itt, hogy meg áll az ember esze...

2016. aug. 9. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Közben irtam a kollégiumnak, és az EHÖK-nek is, cáfolják hogy több külföldit vesznek fel. Persze. Az irodán dolgozó munkatársuk pedig megerősitette nekem, hogy külföldieket csalogatnak a kollégiumba és neki sem tetszik a dolog. Marad az albérlet, ez egész EHÖK meg Öthalmi kitörölheti a....
2016. aug. 24. 03:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!