Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi az ügyvédbojtár feladata?

Mi az ügyvédbojtár feladata?

Figyelt kérdés
Apukám egyik régi barátja ügyvéd, és nagyon tetszik a szakmája, de bevallom én nem szeretném 27-28 évesen kezdeni a pályámat. Olyat lehet csinálni, hogy ügyvédbojtár legyek csak? Ahhoz mennyit kell tanulni? Ne értsétek félre, nem a tanulással van a gondom, én nagyon szeretek tanulni, de segíteni szeretnék a nagymamámnak minél hamarabb (anyagilag is). Most közgazdasági szakközépiskolába járok.(nagyon jó tanuló vagyok) Utána, ha felvesznek ELTE ?:) nem tudok segítséget kérni másoktól, szóval kérlek segítsetek a válaszotokkal.16/l

2016. júl. 25. 20:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A jogi szakma így néz ki:

5 év egyetem (+1-2 év is becsúszhat) utána megkapod a diplomádat, azzal elhelyezkedhetsz cégeknél, bíróságon, ügyészséges, ügyvédi irodákban.

Ha ügyvéd lennél, és ÜI-ben helyezkedsz el, akkor még nem lesz ügyvéd, hanem ügyvédjelölt (bojtár) önálló nem tevékenykedhetsz, hanem egyfajta gyakorlatot töltesz ott. 3 év után szakvizsgázni kell, ami kis feladat, ha az meg van, akkor lehetsz "teljes értékű" ügyvéd.


Ügyvédjelölt senki nem akar lenni, mivel az egy fajta tanulóidőszak, viszonylag alacsony fizetéssel (itt azért nagy a differencia), és ez is csak addig tart, ameddig leteszed a szakvizsgádat.

2016. júl. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. júl. 25. 21:17
 3/7 anonim ***** válasza:

Az ügyvédbojtár szakszerű megnevezése "ügyvédJELÖLT". Ez a jelölti időszak a szakvizsgához szükséges gyakorlat (legalább három év) megszerzéséhez szolgál. Természetesen a három év "kombinálható" egyéb helyeken szerzett jogi gyakorlattal is (pl. bíróságon, ügyészségen, közjegyzőnél...), de tény, ha utána felvételt szeretnél nyerni egy ügyvédi kamarába, legalább egyéves ügyvédjelölti gyakorlatodnak kell lennie.


Ügyvédjelölt tehát az egyetem elvégzése után lehet (5 év, államvizsgák és doktorálás), a szakvizsgák letételéig (a szakvizsgák letétele kb. fél - egy évet vesz igénybe, attól függően, mennyire tudod folyamatosan csinálni őket. Ügyvédi irodában dolgozó jelölteknél nem igazán jellemző, hogy rögtön tudnák egyiket a másik után csinálni.)

2016. júl. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

És ezalatt az idő alatt mi a feladat? Mit kell csinálnia?

2016. júl. 26. 15:09
 5/7 anonim ***** válasza:

Kb. ugyanazt, mint egy ügyvédnek, csak felügyelet alatt, és a principálisa aláírásával.

(Természetesen okiratot nem ellenjegyezhet más, csak szakvizsgázott ügyvéd, de a szerkesztést előkészítő munkában részt vesz, ügyfelekkel - a principálisa engedélye esetén - tárgyalhat, hivatali ügyintézésben részt vehet, Járásbíróságon és Törvényszéken másodfokon polgári ügyekben, illetőleg Járásbíróságon, Törvényszéken másodfokon, és bizonyos feltételekkel Törvényszéken elsőfokon büntetőügyekben tárgyalhat...)

2016. júl. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget :)
2016. júl. 26. 21:38
 7/7 anonim ***** válasza:
Régi kérdés, de az ügyvédjelöltet a gyakorlati időszak alatt terhelik valamilyen költségek? Azt hallottam, hogy a jelöltnek fizetnie kell, hogy gyakornok lehessen.
2021. ápr. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!