Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek nagy hátrány ha...

Szerintetek nagy hátrány ha nem megyek el az egyetem gólyatáborba?

Figyelt kérdés

Igazából itthon nem nagyon akarnak engedni, mert félnek, hogy valami baj történik velem. De igazából most, hogy megtudtam, hogy a Balatonnál lesz, így én sem akarok. Tudom semmi sem kötelező, de én eléggé szégyenlős vagyok, nem igazán tudok barátkozni és nem is vagyok valami nagy ivó.


Tudom ki kéne lépni a komfortzónámból, de ismerem magam, a programok alól is csak kihúznám magam. Viszont azért szeretnék majd barátokat az egyetemen. Sokak mondták már, hogy ez erre egy remek lehetőség, és ráadásul sok hasznos infót is meg tud az ember és, hogy semmiképpen sem hagyjam ki.


Tényleg ekkora lenne a jelentősége, hogy az ember részt vesz-e a gólyatáborban vagy sem?



2016. júl. 30. 18:29
 1/8 A kérdező kommentje:
egyetemi*
2016. júl. 30. 18:29
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia! Én is pont ugyanígy vagyok vele, nekünk is a Balatonon lesz, félek stb.

Nekem azt mondták az ismerőseim, nem nagy baj, ha valaki kimarad belőle, megismerheti a csoporttársait előadásokon, csoportmunkáknál vagy más egyetemi bulikon is.

Te melyik egyetemre-karra mész? :)

2016. júl. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia! Képzeld, én sem megyek gólyatáborba, mert elutazom abban az időszakban. Én is aggódtam, hogy lemaradok fontos infókról, de nem hiszem, mert a legfontosabb dolgokról az egyetem küld levelet. Aztán ha valami kérdésem van, akkor facebookon a csoportban lehet kérdezni (biztos nektek is van már csoport a gólyáknak).

Szerintem ha nem akarsz menni, akkor ne menj, lesznek mindig olyanok, akik nem mennek el. Barátkozni meg még lesz sok időd, és a társaságot majd a vizsgaidőszak fogja leginkább összerántani. De szerintem lesz majd évközben is sok program a gólyáknak. :)

2016. júl. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Harmadik sulimat kezdem, és soha nem voltam gólyatáborban. Ezer és egy ismerősöm van. A "kilépni a konfortzónából" nem azt jelenti, hogy vetkőzz és igyál! Ha nem ilyen vagy, ne csináld! Be fogsz tudni illeszkedni enélkül is. A megfelelési kényszer nagyon negatív tulajdonság. Dolgozz rajta!
2016. júl. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Szia :) szerintem se veszítesz sokat, ha nem mész el, sőt! Ne aggódj, biztos találsz majd igazi barátokat az egyetemen! :)
2016. júl. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én se voltam nagy partyarc mikor felvettek, most se vagyok, de jól éreztem magam ennek ellenére mikor elmentem. Kevés kötelező feladat volt, azok is inkább játékosak, viccesek, kibírhatók. A többi feladatban meg a magamutogatók és merészek mérettették meg magukat, mi sokan csak szurkoltunk nekik inkább hátulról.

Az infóktól én is féltem, de nem rémlik hogy bármi olyan elhangzott volna aminek ne lehetne utánajárni egy kis kíváncsisággal, vagy utánakérdezősködni vagy maga az egyetem ne írna róla. De ezen kívül is voltak orientációs napok amiken sok hasznos és fontos információt mondtak el mindenkinek. A gólyatáborban csak 1-2 tanár mutatkozott be, ennyi. Mi pedig azalatt a pár nap alatt ismerősöket és közös élményeket szerezhettünk amik elősegítették a későbbi beilleszkedést és a helyzeteket a beszélgetésre. Mondjuk úgy könnyebb volt szeptemberben rámosolyogni a már ismerős arcokra, és a kollégiumba is együtt foglaltunk végül szobát. Számomra ennyi előnye volt.

Ezzel szemben akik nem voltak is be tudtak illeszkedni és barátokra leltek.

2016. júl. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én sem voltam anno gólyatáborban, nem volt rá pénzem, de hamar megtaláltam a közös hangot a többiekkel. A fontos információkat a regisztrációs héten is elmondják, így nem maradsz le semmiről :)
2016. júl. 31. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én nem vagyok se szégyenlős, se csendes vagy visszahúzódó, mégsem megyek az egyetemi gólyatáborba, hanem inkább itthon maradok addig, bulizok az itthoni barátaimmal, őket szeptembertől úgysem látom már olyan gyakran, a szüleimmel töltöm az időt, és a szakkoli táborába megyek. Az egyetemen úgyis összebarátkozok majd másokkal, végülis 4 évig együtt leszünk, és ennyi idő alatt simán megismerhetünk mindenkit. :D
2016. júl. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!