Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A BCE-KTK Gazdaság- és pénzügy...

A BCE-KTK Gazdaság- és pénzügy-matematika elemzés szak jövőre megszűnik?

Figyelt kérdés

2016. aug. 2. 16:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Amennyire tudom nem csak, már nem lesz elérhető osztottként. Szóval eddig lehetett 3 év alap- 2 év mesterképzés formában tanulni, ezentúl egyben, 5 éves képzés lesz.
2016. aug. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm szépen!
2016. aug. 4. 12:19
 3/7 anonim ***** válasza:
Osztatlan képzéssé válik, 90% mesterképzésen folytatta a szak elvégeztét követően(amit a tanárok is javasoltak) természetesen magas pontszámokkal rendelkeztek és a mesterképzésre a pontszámítás is már más rendszer (ide viszont lényegesen könnyebb volt bejutni államira, mint alapvetően erre a szakra. Az ürügy tehát a felesleges körök elkerülése, a valóság, hogy több tandíjat fizetnek azok akik önköltségesként kezdik (465 pontot (emelt matekkal) nem kicsit nehéz) (Nem 6 félévet mostmár, hanem 10-et fizetnek, (átkerülni szinte lehetetlen) Akinek megvan a pontja Gazdmen/Nemzetközi//pénzügy/ kermark szakokra (államira) érdemes megfontolnia, hogy nem-e ezek után akar majd egy pénzügy-matekkal összefüggésbe hozható (ha nem is teljes kreditértékbeszámítással) mesterszakokra menni. Bár van aki nem tartja soknak a 250.000 / félévet ezért a szakért. (Az utóbbit csak lehetőségként mondtam, persze ha államira mész ide, akkor tárgytalan az egész)
2016. aug. 8. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Pénzen kívül, azért tényleg van logika az átszervezésben. Aki ezt választja alapszaknak, az valószínűleg mesteren is akarja tanulni, mert úgy van értelme. Mesterhez nem feltétel, de, azért elvárt, hogy erről az alapszakról gyere.
2016. aug. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez tényleg így van? Én szeptemberben kezdek itt, engem érinteni fog a változás?
2016. aug. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ez az utolsó év, amikor még külön van, tehát téged ez még nem érint. De erről te is megbizonyosodhatsz, hogy nem ONA/ONK, hanem ANA/ANK jelentkeztél. :)


O: osztatlan

A: alap

2016. aug. 11. 13:32
 7/7 anonim ***** válasza:
Köszönöm a választ :)
2016. aug. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!