Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Énekórán miért vesszük a sok...

Énekórán miért vesszük a sok háborús, túlromantizált népdalt? ( többi lent )

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudom, nem iskola időszak van még, de most ötlött fel bennem a kérdés. Énekórán ugye rendszeresen vesszük a népdalokat, amikkel nincs bajom, ilyen téren is kell művelődni, magyarnak maradni. Ennek ellenére sose értettem, hogy ezeket a háborús, romantikus dalokat minek kell vennünk. Tudom jól, hogy ezekkel abban az időben a katonáknak adtak lelket a harchoz, reményt, hogy láthatják még a kedvesüket. Ez tök oké, rendben van. Ennek ellenére, ezeket nekünk miért kell tanulni? Úgyértem, az én agyamat őrületen feltudja cseszni a háború túlromantizálása, kalandnak tekintése. Megdögleni a lövészárokban nem kaland! A háborúban nem szerelem van, hanem vér és halál! Elborzaszt, hogy erről kell énekelnünk, az pedig mégjobban, hogy a fiú osztálytársaim emiatt jónak látják az egészet.

Nem is tudom, lehet nem is kérdésnek szántam, inkább közvélemény kutatásnak erről az egészről. Lehet, hogy reménytelenül átláthatatan lett, bocsánat érte..


2016. aug. 3. 14:39
 1/8 A kérdező kommentje:
12/L
2016. aug. 3. 14:39
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

egyetértek veled - most nyár van, időd van, ajánlom ezt a nagyon jó regényt, sok mindent megértesz belőle: Erich Maria Remarque Nyugaton a helyzet változatlan

[link]

2016. aug. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi az ajánlást!:)
2016. aug. 3. 17:10
 4/8 anonim ***** válasza:
Mert ez is a dalnak egy formája.
2016. aug. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
én nem tudom, mert mi nem csak háborúsakat veszünk énekórán. hanem mindenfélét.ilyenek a népdalok ilyen régimódiak 15L
2016. aug. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

ők se "csak " ilyeneket vesznek, de vesznek katonadalokat is.


A Nyugaton a helyzet -ben megrendítő, ahogy leírja az író, kirángatják a 17 év körüli fickókat az iskolapadból, és be a lövészárokba. Ott egyszer csak felmerül, hogy miért is lövi nyomorékká, halottá a túloldalt -ott ugyanolyan fiatalok vannak, akiket a világ megismerése érdkelt, tanultak,s zerelmesk voltak - miért? mert az asztalnál a tábornokok döntöttek: itt és itt lövünk,harcolunk ?(((

2016. aug. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is borzasztók az iskolában tanult dalok.... 7 éve néptáncolok és egyszerűen gyűlölöm a sulis dalokat...semmi nincs bennük
2016. aug. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Talán mert magyar vagy? Pasztmek :D
2016. aug. 26. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!